Havířovské barvy na šampionátu v Kluži

Dva čeští reprezentanti a k tomu navíc jedna Slovenka. Havířovský klub má na juniorském evropském šampionátu v Kluži slušné zastoupení, ovšem prozatím se Radimu Bakovi, Gabriele Štěpánové a ani Slovence Natálii Grigelové v soutěžích družstev příliš nedařilo. Věřme, že se to změní v soutěžích jednotlivců.

Slovenská juniorská reprezentantka však může být zatím přece jen o něco spokojenější, společně se svými spoluhráčkami postoupily v soutěži družstev do čtvrtfinále. To se ani jednomu českému týmu nepodařilo. Grigelová porazila v základní skupině Slovinku Tijanu Jokičovou 3:1, ale pak už na vítězství nedosáhla. Prohrála v základní skupině se Slovinkou Sabinou Surjanovou 2:3, Chorvatkou Andreou Pavlovičovou 1:3 a Turkyněmi Ozge Yilmazovou 1:3 a Betul Nur Kahramanovou 1:3. V osmifinále prohrála s Běloruskou Naděždou Bogdanovovou 0:3, ve čtvrtfinále pak s Francouzkou Lucií Gauthierovou 1:3 a v posledním svém vystoupení s Němkou Franziskou Schreinerovou 1:3. Slovenky nakonec obsadily osmou příčku.

Bilance českých zástupců není o nic lepší. Gabriela Štěpánová sice porazila Němku Sarah Mantzovou 3:2 a ve skupině o 9. - 16. místo Italku Gaiu Monfardiniovou 3:0, ale pak prohrála s Ázerbajdžánkou Ning Jing 0:3, Norkou Rikkie Skattetovou 1:3, Rumunkou Andreeou Hudusanovou rovněž 1:3, Španělkou Anou Garciaovou 0:3 a Běloruskou Naděždou Bogdanovovou 1:3. Češky skončily dvanácté, což Gabrielu Štěpánovou příliš nepotěšilo. "Je to průměrný výkon. Chtěly jsme být v první osmičce, jenže tam nám cestu zkřížily Rumunky. Tohle utkání nám nesedlo a pak už to nebylo ono. Chtěly jsme víc. Já osobně se na turnaji zatím necítím úplně v pohodě. Jsem pořád za stolem nejistá a myslím, že moje výkony nejsou ideální. Radost mám asi jen z vítězství nad Italkou Monfardiniovou. To byl docela povedený zápas," řekla po posledním vystoupení českých hráček v soutěži družstev.

Radim Bako je asi nejsmutnější z celé trojice. Čeští junioři totiž skončili šestnáctí, což znamená, že na příštím MEJ v Ostravě budou hrát druhou divizi. Svými výkony však havířovský hráč příliš nepomohl. Zaznamenal jen jedno vítězství. V důležitém souboji porazil Portugalce Vitora Amorima 3:0, jinak ale prohrál s Němcem Cedricem Meissnerem 0:3, Maďarem Patrikem Juhaszem 0:3, v osmifinále s Francouzem Lilianem Bardetem rovněž 0:3 a v klíčových utkáních o záchranu s Polákem Janem Zandeckim 1:3, Slovákem Jakubem Zelinkou 0:3 a Švýcary Pedrem Osirem a Dorianem Girodem shodně 0:3.

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz