Havířovské kvarteto na Czech Open

Už zítra začne v olomouckém sportovním centru OMEGA další ročník turnaje Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open. Podnik světového okruhu slibuje atraktivní podívanou, na Hanou se sjela opět světová špička.

Nasazenými jedničkami ve dvouhře jsou Němec Dimitrij Ovtcharov a Japonka Kasumi Ishikawová. Mezi jejich největší soupeře budou patřit loňský vítěz Japonec Tomokazu Harimoto, Bělorus Vladimír Samosonov, v případě Ishikawové pak její krajanky Mima Itoová či Miu Hiranová.

O body do světového žebříčku bude usilovat také řada českých hráčů a hráček v čele s oběma jedničkami Pavlem Širučkem a Hanou Matelovou. Oba mají zajištěnu účast v hlavní soutěži a nemusí hrát kvalifikaci. Do ní naopak vstoupí hned první den turnaje kvarteto hráčů a hráček z Baníku Havířov. Opory ženského týmu Kristýna Štefcová, Nikita Petrovová a také dva slovenští reprezentanti Natália Grigelová a Tibor Špánik.

Dva z nich se také pokusí uspět v soutěži do 21 let, ale také v ní je konkurence více než veliká. Kvalifikace dvouhry mužů a žen se hraje od úvodu vyřazovacím způsobem. První soupeřkou Kristýny Štefcové je Rakušanka Sophia Kellermannová, Nikita Petrovová má v prvním kole volný los, v tom druhém ji čeká nizozemská reprezentantka Britt Eerlandová. Tibor Špánik na úvod změří síly se Slovincem Janem Zibratem, Natália Grigelová s Indkou Sreejou Akulaovou.

A jen pro úplnost, v hlavní soutěži do 21 let hraje v 1. kole Nikita Petrovová s francouzskou Audrey Zarifovou a Tibor Špánik se Švédem Trulsem Moregardem.

Kompletní informace o Czech Open najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz