Havířovský satelit domácím vyšel

Druhý turnaj letošního seriálu JOOLA Satellite Tour 2020 v Havířově začal prvním hracím dnem, kdy se bojovalo o poháry a medaile ve dvouhrách. Kvůli nařízení hygieniků bylo pozváno jen sedmdesát hráčů a hráček, není proto žádným překvapením, že v jednotlivých kategoriích dominovali čeští reprezentanti, kteří nastoupili v nejsilnějším složení.

A stejně tak se dařilo i havířovským hráčům a hráčkám v národích týmech. Dorostenka Klára Hrabicová prošla turnajem bez jediného zaváhání a vyhrála před druhou Annou Klempererovou. Ze zlaté medaile se radoval také Martin Slaný. Mladší žák ve finále porazil Jaroslava Grabovského. Starší žák Štěpán Brhel se probojoval do finále, kde už nestačil na Martina Šípa. Zopakoval tak stříbrnou medaili z předchozího turnaje v Senci. Jediná, kdo vyšel medailově opět naprázdno, byla Magdaléna Ščibrániová. V soutěži starších žaček postoupila do vyřazovacích bojů ve druhé fázi, ale vypadla hned v prvním kole s Němkou Lorenou Morschovou.

Z dalších havířovských zástupců se podařilo v soutěži dorostenek postoupit Nele Hanákové do finálové skupiny, když porazila spolufavoritku Helenu Sommerovou. Nakonec obsadila čtvrtou příčku. Diana Grimerová prohrála ve skupině všechny tři zápasy bez šance na postup. V soutěži starších žáků prohrál ve skupině Erik Přeček dva zápasy a do bojů o medaile nepostoupil.

V kategorii mladších žáků prohrál Oliver Balvar oba zápasy ve skupině a také nepostoupil, Jakub Janošec po dvou porážkách a jednom vítězství rovněž bojoval jen o konečné umístění v turnaji útěchy.

Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub ve dvouhře dorostenců. Dva postoupili do vyřazovacích bojů. Daniel Košťál i Jaroslav Bača se však se soutěží rozloučili hned v prvním kole, což ale bylo čtvrtfinále. Hráli proti sobě o konečné umístění, kde v zápase o 7. místo porazil Bača Košťála 3:1. Naopak v základní skupině skončili Antonín Baroš a Vojtěch Slaný.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz