Hendikepovaní bojovali O pohár primátora

Už VI. ročník meziměstského turnaje ve stolním tenise pro mentálně hendikepované O pohár primátora města Havířova se uskutečnil 3. října v Národním tréninkovém centru. Turnaj organizuje Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR pobočný spolek Havířov za finanční účasti Města Havířova a Moravskoslezského kraje.

Na minulých ročnících pravidelně startovalo třicet až čtyřicet hráčů a hráček, letos se jich kvůli zpřísněným hygienickým předpisům zúčastnilo jen dvacet čtyři.

Startovali hráči a hráčky z Moravskoslezského kraje v rámci olympiády Sport pro každého. Do bojů o pohár vyslali své zástupce Organizace Santé  Havířov, SPMP ČR pobočný spolek Havířov, Slezská diakonie Český Těšín, SPMP ČR pobočný spolek Karviná a Čtyřlístek-centrum pro osoby ze zdravotním postižením. "Rozvoj sportovní aktivity, sportovních dovedností i kondice lidí s hendikepem, radost z toho, že mohou, tak jako zdraví lidé dle svých možností sportovat a bojovat o vítězství - to jsou hlavní cíle, pro které vytváříme podmínky," řekla k turnaji Barbora Závadová, předsedkyně SPMP ČR pobočný spolek Havířov.

Ředitel turnaje Bronislav Kotula byl s účastní průběhem i celkovou atmosférou na akci velmi spokojen. "Turnaj uspořádala SPMP Havířov v překrásné nové hale. Chtěl bych touto cestou poděkovat předsedovi SKST Havířov Nikolasi Endalovi, že nám umožnil v této hale turnaj uspořádat. Konala se soutěž družstev vyřazovacím systémem. Zvítězilo družstvo SK Sluníčko Ostrava z centra Čtyřlístek, které ve finále porazilo tým Santé Havířov. Třetí místo vybojoval pořádající tým SPMP Havířov I. V tomto turnaji ovšem nejde ani tak o sportovní výsledek, ale spíš o přátelské setkání handicapované mládeže z okolních měst. Turnaj se vydařil a po předaní cen se všichni spokojeně rozjeli ke svým domovům."

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz