Hodnocení první poloviny sezony I.

První polovina sezony 2018/2019 je za námi a v havířovských týmech napříč všemi výkonnostními stupni panuje převážně spokojenost. Potvrdili to i trenéři, odpovědni za jednotlivé skupiny. Pojďme si shrnout, jak na tom družstva na konci kalendářního roku jsou. V první části nabízíme hodnocení obou trenérů extraligových celků.

Muži jsou po sedmi kolech nejvyšší soutěže (osmé se hraje o tomto víkendu) na sedmém místě, ovšem mají pouze tříbodovou ztrátu na čtvrtý Liberec. Mají na svém kontě dvě vítězství za čtyři body. Nad obhájcem titulu TTC Ostrava 2016 a pak nováčkem soutěže SKST Hodonín. "Poslední dvě odehraná kola naši bilanci výrazně vylepšila a vlastně zachránila celkový dojem. Výhra nad Ostravou má svoji váhu. Soupeř sice nehrál kompletní, ale to my také ne. Přesto jsme i bez Marka Čiháka v sestavě mistrovský celek porazili. Nehráli jsme sice v úvodu sezony v optimální formě, nedařilo se Tiboru Špánikovi, který se pak navíc zranil. Ale soutěž je mimořádně vyrovnaná a neztrácíme na pozice v horní polovině tabulky příliš mnoho," říká trenér Kamil Koutný.

Nejlepší bilanci v extralize má z havířovských hráčů prozatím Petr David (10 vítězství/4 porážky). Pak už jsou procenta závislá na tom, kdo kolik odehrál zápasů. Nejvíce jich má na svém kontě Marek Čihák (4/6), následují Ivan Karabec (2/4), Tibor Špánik (0/6) a Radim Bako (2/1).

Ženy jsou na tom o něco lépe. V tabulce jsou šesté a na čtvrté SK Dobré ztrácí dva body (Dobré má o jedno utkání méně). Vyrovnaná bilance pěti vítězství a pěti porážek je pro trenéra Jána Medveckého jasným signálem toho, že družstvo prozatím plní předsezonní plány. "My jsme si řekli, že cílem bude probojovat se do play off, a to se nám od začátku daří. Nemáme problém s papírově slabšími týmy, které jsme všechny porazili. Naopak, na ty nejlepší stále ještě nemáme. Sice se k nim přibližujeme, ale vždycky nám pak něco chybí. Pak tady ale byla utkání, jako například s Ostravou nebo Dobrým, kde jsme to měli dobře rozehrané, ale prohráli jsme. Pokud bychom třeba jedno z těchto utkání vyhráli, byl bych spokojen absolutně. Ale i tak jde vše podle plánu," hodnotí úvodní polovinu.

Kouč havířovských extraligových žen má poměrně široký a vyrovnaný kádr, takže když onemocněla Kristýna Štefcová, zaskočila Natália Grigelová a pak i Klára Hrabicová. "Ta asi dostane ve druhé polovině více příležitosti, protože některé hráčky čeká maturita a budou muset více energie dát škole. Ale nemám z toho strach, Klára hned při své premiéře jeden zápas vyhrála a prezentovala se odvážnou agresivní hrou. Mám taky radost z toho, jak se podařilo juniorské mistrovství světa Natálce Grigelové. Postoupila mezi třicet dva nejlepších v singlu, což při systému, kdy postupuje ze skupiny pouze vítěz, nebylo vůbec snadné."

Co se bilance týče, tak mezi ženami je na tom nejlépe Nikita Petrovová (19/9), následují Kristýna Štefcová (12/6), Gabriela Štěpánová (9/10), Natália Grigelová (6/8) a Klára Hrabicová (1/4).

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz