Ivan Karabec stříbrný na Para TT China Open

Na turnaji 2019 Para TT China Open s nejvyšším faktorem 40 ve městě Hangzou potvrdil český paralympionik a člen Baníku Havířov Ivan Karabec, že patří k absolutní světové špičce. Ve dvouhře klasifikace MS10 postoupil až do finále, v němž prohrál s Polákem Igorem Misztalem po velmi vyrovnaném boji. S druhou příčkou je ovšem paralympijský vítěz ze Sydney 2000 i tak maximálně spokojený.

Účastí v Číně totiž splnil povinný turnajový faktor pro kvalifikaci na paralympiádu v Tokiu 2020. Už nyní je téměř jisté, že se devětatřicetiletý hráč příští rok na podzim podívá na svoji sedmou paralympiádu.

Na Para TT China Open bylo v kategorii MS10 osm přihlášených hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Karabec v základní skupině postupně porazil Poláka Igora Misztala 3:1, pak Číňana Shubo Mao 3:0 a dalšího Číňana Kong Weijie rovněž 3:0. Do semifinále postoupil z prvního místa.

V boji o postup do finále ho čekal Angličan Kim Daybell, s nímž má v posledních sezonách velmi vyrovnanou bilanci. "Po vítězství na Bangkok Open jsem měl tentokrát psychicky navrch já. Cítil jsem se herně opravdu dobře, věřil jsem si a vyhrál 3:1. Ve finále mě čekal opět Polák Masztal. V semifinále překvapivě porazil světovou trojku Číňana Lin Hao a bylo mi jasné, že to nebude jednoduché. Byl to podobně vyrovnaný souboj jako v základní skupině. Rozhodoval až pátý set, v němž jsem ještě vedl 6:5. Polák pak ale zahrál dva skvělé míčky, pak změnil servis a já jsem pokazil příjem. Prohrál jsem 6:11, ale jsem s druhým místem velmi spokojený," popisuje dál český hráč.

Na turnaji se představil ještě jeden havířovský hráč. Daniel Horut v kategorii MS7 sice překvapivě porazil Japonce Masachiku Inoue, ale pak nečekaně prohrál s Rusem Alexejem Samsonovem. Nakonec kvůli horšímu poměru setů ze základní skupiny nepostoupil. "Chtěli bychom touto formou oba poděkovat vedení České asociace stolního tenisu, která nám uhradila významnou část nákladů na tomto turnaji," dodává stříbrný medailista z Para TT China Open Ivan Karabec.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz