Jan Valenta prodloužil v Havířově smlouvu

Další dva roky bude hájit havířovské barvy úřadující mistr republiky do 21 let a účastník mistrovství světa družstev v minulém roce Jan Valenta. S vedením klubu se dohodli na dvouleté smlouvě.

Odchovanec kladenského stolního tenisu je na severu Moravy už třetím rokem a s angažmá v Havířově je velmi spokojen. „Přemýšlel jsem o roční nebo dvouleté smlouvě, ale myslím, že ta dvouletá je lepší. Mohu se v klidu připravovat i z dlouhodobějšího hlediska ve středisku, které je nejlepší v republice. Máme v Národním tréninkovém centru výborné podmínky a jsem moc rád, že tady mohu zůstat,“ říká hráč, který toho zejména v minulém roce zažil nebývale hodně.

Vyhrál domácí šampionát do 21 let, s klubem se radoval ze zisku ETTU Europe Trophy, pak si zahrál na evropském šampionátu do 21 let v Kluži a k tomu všemu se dostal do týmu pro mistrovství světa družstev čínském v Shengdu. „Nejemotivnějším zážitkem bylo určitě vítězství v evropském poháru. Byla to klubová záležitost a pocit z výhry v týmové soutěži je prostě skvělý. Myslím, že vše nastartovalo mistrovství republiky do 21 let. Tam jsem málem nepostoupil ze skupiny, ale přišel zlom a já jsem nakonec turnaj vyhrál. Od té doby se moje hra zlepšila. Dostal jsem se na evropský šampionát do 21 let i na mistrovství světa. Byl to úspěšný rok.“

A právě atmosféra světového šampionátu v Číně je jedním z hlavních hnacích motorů mladého havířovského hráče. „Samozřejmě, do týmu jsem se dostal za dost neobvyklé situace, ale to je jedno. Hrál jsem na mistrovství světa, a to je hlavní. Byl to nádherný turnaj, viděl jsem v akci nejlepší hráče světa, organizace byla bezchybná a lidé v Číně velmi vstřícní. Můj výkon pochopitelně trochu ovlivnila nervozita, ale to se dalo čekat,“ má stále v živé paměti vrcholnou akci minulého roku.

Pohled do nejbližší budoucnosti má stejně tak jasné obrysy. „Máme v týmu skvělou partu a netrpělivě čekáme, jestli nás na konec sezony opět posílí Zokhid Kanjaev. S ním budeme v závěru extraligy nepříjemným soupeřem pro kterýkoliv tým. A bez něho se zkrátka také pokusíme o co nejlepší výsledek. Já budu na sobě dál pracovat, chtěl bych se v nějakém dohledném časovém horizontu pokusit dostat do národního týmu. Aby šampionát v Číně nebyl můj poslední. Jestli to bude za dva nebo tři roky, to nevím. Vím ale, že podmínky na další výkonnostní růst mám v Havířově ideální.“

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz