Jedna česká medaile v první části MEJ

Ve Varaždinu skončila první polovina letošního mládežnického evropského šampionátu. Svoje soutěže už mají za sebou junioři a juniorky U19, v úterý rozehrají boje o sedm sad medailí kadeti a kadetky U15.

Česká výprava prozatím na šampionátu vybojovala jednu medaili. Linda Záděrová se svojí chorvatskou spoluhráčkou Hanou Arapovičovou postoupily do semifinále, kde prohrály s německým párem Sophia Kleeová, Anastasia Bondarevová 1:3 a vybojovaly bronz.

Ve Varaždinu startovali v barvách českého národního týmu tři zástupci havířovského klubu. Klára Hrabicová, Nela Hanáková a ani nová posila mužského extraligového celku Šimon Bělík tedy na medaili nedosáhli, za své výkony se však rozhodně stydět nemusí.

Nejblíže zisku cenného kovu měl Šimon Bělík, který společně s Tomášem Martinkem postoupili do čtvrtfinále čtyřhry. V něm ale narazili na chorvatsko-maďarský pár Ivor Ban, Csaba Andras a prohráli po boji těsně 2:3. Ve dvouhře postoupil Bělík do třetího kola a v něm prohrál s turnajovou jedničkou a novopečeným mistrem Evropy Němcem Kay Stumperem 0:4. Ve smíšené čtyřhře společně s Klárou Hrabicovou vypadli ve 3. kole se slovenským párem Adam Klajber, Adriana Illášová 0:3.

Klára Hrabicová ve dvouhře postoupila do 3. kola a v něm nestačila na Rumunku Lucianu Mitrofanovou, které podlehla 2:4. Společně s Nelou Hanákovou ve čtyřhře vypadly ve 2. kole s pozdějšími vítězkami Elizabet Abraamianovou a Natalií Malininovou 0:3.

Nela Hanáková ve dvouhře skončila ve 2. kole, nad její síly byla Němka Sophia Kleeová. Ve smíšené čtyřhře s Radkem Skálou ve 2. kole dlouho vzdorovali polskému páru Samuel Kulczycki, Anna Brzyska, ale nakonec prohráli 2:3.

Všichni tři si pochopitelně zahráli také soutěže družstev. Oba české týmy skončily na jedenáctém místě a udržely si tak příslušnost v elitní divizi i pro příští šampionát.

Foto: ettu.org

Kompletní výsledky MEJ najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz