Kamil Koutný je s pátým místem spokojen

Deset vítězství a osm porážek. Páté místo po základní části a jako první soupeř v play off TTC Enfireex Ostrava. Extraligový tým mužů Charvátu Havířov zvládl podle trenéra Kamila Koutného první část sezony znamenitě. Zvláště po nepříliš povedeném vstupu do soutěže.

Jste s pátým místem po základní části spokojený?

Před sezonou jsme si zhruba na tuto příčku dělali ambice. Takže z tohoto pohledu jsem spokojen. Samotný průběh už tak dobře nevypadal. Po prvních kolech se zdálo, že skončíme daleko hůř, byli jsme snad po jednom kole i na posledním místě tabulky. Velká pomoc pro nás byla nucená tříměsíční pauza. Měli jsme možnost pořádně trénovat a po přestávce se zejména Ondra Bajger rozehrál ke skvělým výkonům.

V čem byl ten špatný začátek?

Těch důvodů asi bylo víc. Nemyslím, že to bylo dáno celkovou situací v létě. Tu měli všichni stejnou. Ale my jsme postavili nový tým. Honza Valenta vlastně dva roky nehrál. Pár odehraných zápasů za Ostravu v 1. lize v minulém roce, to není nic. Potřeboval získat víc extraligových zkušeností. Ondra Bajger změnil klub, byl určitě pod tlakem a moc mu nepomohlo, když jsme hned v prvním kole měli za soupeře TJ Ostrava, tedy klub, kde on začínal. Jak říkám, vstup do sezony jim nevyšel a zachránila nás koronavirová přestávka.

Po přestávce se hra vašich hráčů hodně zlepšila?

Jednoznačně největší progres udělal Ondra Bajger. Nevyl to přitom žádný krátkodobý nárůst formy. On začal hrát lépe a tři měsíce si drží hodně vysokou úroveň. Je škoda, že naopak Petr David občas nečekaně prohrál. Většinou o pár míčků v pátém setu. Asi jsme mohli skončit v tabulce i lépe, ale to není kritika, toto je zkrátka sport. Každopádně celý mančaft vyhrál několik těžkých utkání a já mám radost, že i Marek Čihák, který zaskočil na pár zápasů za nemocného Honzu Valentu, dokázal vyhrávat. Je dobré vědět, že v záloze je hráč, který nedá soupeři nic zadarmo.

Ze kterého utkání dosavadního průběhu sezony máte nejlepší pocit?

Paradoxně to byl duel v Ostravě proti TTC, který jsme prohráli 2:3. Tohle byl ale z mého pohledu krásný zápas. Trval tři a půl hodiny a s nad s výjimkou Marka Čiháka, který prohrál s Korbelem poměrně jasně, všechny ostatní dvouhry byly neskutečné. Byla to bitva o každý míček, divácky hodně atraktivní a výměny na velmi vysoké úrovni. Zkrátka nádherný sport.

Právě TTC Enfireex Ostrava je vašim čtvrtfinálovým soupeřem. Jste s tím v pohodě nebo byste raději bral někoho jiného?

Tahle série nebude mít jasného favorita, to bude určitě zajímavé i pro fanoušky u streamu. Myslím, že to bude vyrovnaný boj. My jsme Ostravu doma porazili 3:1, venku jsme prohráli v už zmiňovaném utkání 2:3. Uvidíme, v jaké sestavě soupeř nastoupí, protože mám informaci, že Chilan Felipe Olivares bude pro play off připraven. Myslím, že soutěž je natolik vyrovnaná, že je úplně jedno s kým bychom čtvrtfinále nakonec hráli. Naším cílem je samozřejmě postup, ale bude to hodně těžké.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz