Karabec dvakrát zlatý na Para Bangkok Open

Po vyřazení v semifinále na Para Japan Open sliboval Ivan Karabec, že na dalším asijském turnaji v thajském Bangkoku to napraví. A nezůstalo jen u slibů. Ve dvouhře kategorie M10 vybojoval zlato a společně s Kristianem Jelínkem (klasifikace M7) a Rusem Ivanem Karpovem (klasifikace M10) vybojovali zlato také v družstvech.

Český paralympionik si díky těmto výsledkům upevnil pozici v elitní osmičce světového žebříčku a je přesvědčen, že mu neunikne nominace na v pořadí už sedmou paralympiádu do Tokia. "Už jsem to říkal po Japan Open, boj o paralympiádu beru velmi vážně a tyto turnaje mi pomohly získat hodně důležitých bodů. Turnaj v Bangkoku se mi povedl naprosto perfektně. Už jsem si zvykl na časový posun, dostatečně se aklimatizoval a na mém výkonu to bylo znát. Soutěž ve dvouhře šla podle plánu a ve finále jsem se utkal s Angličanem Kimem Daybellem. Prohrával jsem sice 1:2 na sety, ale dokázal jsem to otočit a vyhrál jsem 3:2. My se spolu na dálku pereme o osmé místo na světovém žebříčku, takže teď jsem něco bodů proti němu vydělal," řekl po turnaji.

Zatímco v Tokiu hrál Ivan Karabec s Kimem Daybellem v soutěži družstev společně, v Bangkoku se z nich stali soupeři. Angličan dal přednost národnímu týmu, zatímco Karabec společně s Kristiánem Jelínkem spojili síly s Rusem Ivanem Karpovem. A byla to spolupráce vydařená, opět zakončená zlatým úspěchem. "Ve skupině jsme sice lehce zaváhali a jedno utkání prohráli, ale pak jsme si postup do semifinále stejně zajistili. Ve finále proti Thajsku bylo důležité, že se nám podařilo vyhrát čtyřhru. Pak už to šlo jako po másle," dodal Ivan Karabec.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz