Karabec s Gráfem jsou mistry Evropy

Přes stovka českých hráčů a hráček zasáhla do bojů na letošním mistrovství Evropy veteránů, které se uskutečnilo na přelomu června a července v italském Rimini. A bývalí havířovští kolegové Ivan Karabec s Jiřím Gráfem přivezli ze šampionátu zlato.

Karabec je jedním z příkladů neutuchajícího soutěžního ducha. Letos v září oslaví dvaačtyřicet let a moc se mu na turnaj veteránů nechtělo. Působí jako hrající trenér v rakouském Ebensee a cestu do Rimini dostal téměř příkazem. Paralympijský vítěz ze Sydney 2000 ovšem nelitoval. singlu vypadl v osmifinále, ale v deblu postupoval společně s Jiřím Gráfem neustále dál a dál. Na jejich pálkách skončila například domácí hvězda Valentino Piacentini. Býval to čtyřicátý hráč světa, ale se svým spoluhráčem na českou dvojici nevyzrál.

Ve finále Karabec s Gráfem hráli proti Polákům Danielovi a Rakowiczovi. „Finále mistrovství Evropy nehrajete každý den. Ta atmosféra! Nevěřil jsem tomu, ale byla neskutečná. Když je plná tribuna, dívá se tři sta lidí, je tam asi sedmdesát Čechů, kteří vás ženou dopředu, tak váš výkon vzroste o dvacet třicet procent. Ve finále jsme prostě byli lepší a vyhráli jsme 3:0. Titul byl na světě," líčí Ivan Karabec, který si hru i kulisu kolem stolu dosyta užíval. "Hlavně mě těšilo, jak je náš rakouský šéf šťastný, jak to prožívá a má radost, že v klubu má mistra Evropy," řekl pro server www.jcted.cz.

Kompletní výsledky ME veteránů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz