Kenjajev se těší na novou sezonu

Pomohl v červnu havířovskému týmu mužů k výhře v Grand Finals poháru Europe Trophy, pak si ještě zajel na turnaj do Slovinska a aktuálně se připravuje na novou sezonu v rodném Uzbekistánu. Třicetiletý rodák z Jizzakhu Zokhid Kernajev podepsal v Havířově smlouvu a měl by být po odchodu Petra Davida jedničkou týmu.

Aktuálně je 241. na světovém žebříčku (v prosinci 2020 byl 114.), ale má bohaté mezinárodní zkušenosti. Startoval na světových šampionátech v Düssledorfu, Budapešti i vloni v Houstonu a za největší úspěch osobně považuje start na olympijských hrách v Rio de Janeiru 2016. Tam v prvním kole vyřadil českého reprezentanta Lubomíra Jančaříka. „To je jednoznačně největší úspěch, protože samotná kvalifikace byla velmi těžká. Byl jsem první uzbecký stolní tenista v historii, který se probojoval na olympiádu. Součástí kvalifikační zóny střední Asie byl ve stolním tenise také Írán, kde je řada vynikajících hráčů. Místo jsem si na poslední chvíli zajistil až výhrou nad jedním thajským hráčem,“ vzpomíná.

Se stolním tenisem začínal v sedmi letech a dokázal se prosadit do největšího tréninkového centra a klubu v zemi nedaleko Taškentu. Pak také okusil zahraniční angažmá, hrál na Ukrajině, v Turecku, Německu i Rakousku, ovšem v minulé sezoně žádné angažmá neměl. „Léčil jsem problémy se zády, takže jsem nemohl přijmout žádnou nabídku. Až nyní, kdy jsem opět v pořádku, jsem zvažoval nové angažmá. Dlouho jsem přemýšlel, kde budu hrát, rýsovala se šance v německé Bundeslize i v Polsku. Ale nedohodli jsme se na podmínkách. Cestování do Uzbekistánu je drahá záležitost. Proto se mi líbila nabídla Havířova. Luboš Jančařík, s nimž se velmi dobře znám, mi navíc klub doporučil. Moc se mi líbila atmosféra v týmu ve finále poháru, takže jsem rád, že budu v tomto klubu od nové sezony hrát,“ řekl ještě před odletem na dovolenou.

Zatímco havířovští hráči v Národním tréninkovém centru už zahájili přípravu na nový ročník extraligy a také nové výzvy v evropských pohárech, Kernajev se k týmu připojí až v srpnu. „Přiletím v polovině srpna a zůstanu v Havířově až do konce roku. Pak jen odletím oslavit s rodiči a přáteli příchod nového roku a zase se vrátím,“ nastínil své plány sympatický Uzbek.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz