Klára Hrabicová vyhrála satelit v Senci

Přes tři sta mladých hráčů a hráček přijelo do Sence na první turnaj letošního ročníku JOOLA Satellite Tour. Celý seriál je poznamenán zpřísněnými hygienickými pravidly, proto třetí turnaj v Hluku byl zrušen a v pořadí druhý v Havířově se uskuteční v omezeném počtu.

Na Slovensku se představilo hned dvanáct havířovských nadějí a měly také svůj podíl na zisku deseti medailí. Tu nejcennější vybojovala v dresu českého národního týmu Klára Hrabicová. Vyhrála dvouhru dorostenek, když ve finále porazila Helenu Sommerovou 3:2.

Štěpán Brhel je na letošních satelitech rovněž členem reprezentace a na turnaji se probojoval až do finále dvouhry starších žáků. V něm bohužel nestačil na Maďara Davida Szantosiho a obsadil stříbrnou příčku. V kategorii mladších žáků Martin Slaný postoupil do čtvrtfinále, kde prohrál se Slovákem Damianem Flórem. Poslední havířovská členka české reprezentace Magdaléna Ščibrániová postoupila v soutěži starších žákyň ze skupiny, ovšem hned v prvním kole prohrála se Slovenkou Michaelou Bitóovou.

V klubových barvách na turnaji startovali i další hráči a hráčky. Mezi dorostenci si nejlépe vedl Jaroslav Bača. Po postupu ze skupiny se probojoval až do čtvrtfinále, kde nestačil na Ondřeje Květona a prohrál 0:3. Dobře si vedli i Daniel Košťál a Antonín Baroš. Oba skončili ve třetím kole vyřazovacích bojů. Košťál prohrál s pozdějším vítězem Slovákem Filipem Delinčákem, Baroš podlehl domácímu Jakubu Goldírovi. Vojtěch Slaný vypadl ve druhém kole se Slovákem Danielem Budinským.

V soutěži dorostenek postoupila Nela Hanáková ze základní skupiny a prohrála ve druhém kole s Maďarkou Ágns Kira Baloghovou. Druhá havířovská hráčka Diana Grimerová ze skupiny nepostoupila.

V kategorii mladších žáků startovali také Oliver Balvar a Jakub Janošec. Oba se radovali z postupu ze skupiny, Janošec prohrál v prvním kole vyřazovacích bojů se Slovákem Matúšem Rozkošem, Balvar o kolo později s dalším Slovákem Jakubem Holubčíkem.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz