Kodetová na TOP 10 třetí, Bělík osmý

Opět je to úspěch jako hrom. Po zisku mistrovského titulu na červencovém šampionátu v Gliwicích potvrdila i na turnaji TOP 10 česká reprezentantka Hanka Kodetová, že patří mezi nejlepší kadetky v Evropě. V Bukurešti obsadila skvělé třetí místo.

Poslední den turnaje ji čekaly nejtěžší soupeřky. Dva zápasy s Francouzkami Ninou Guo Zheng a Leanou Hochartovou prohrála 3:4, pak ale v závěrečném kole porazila Němku Koharu Itagakiovou 4:2 a se šesti výhrami a třemi porážkami na turnaji obsadila bronzový stupínek. Vítězkou turnaje kadetek se stala bez jediné porážky Leana Hochartová.

Druhý český, a vlastně i havířovský, zástupce na turnaji Šimon Bělík měl závěr soutěže juniorů také pořádně náročný. Čekala ho trojice silných rumunských hráčů. Prvního z nich Dariuse Movileana ještě dokázal porazit 4:3, s Teodorem Istratem a juniorským mistrem Evropy Eduardem Ionescem ovšem prohrál. S bilancí čtyř vítězství a pěti porážek obsadil, s ohledem na nejhorší vzájemnou bilanci hráčů se stejným počtem bodů, konečné osmé místo. Na stupně vítězů mu chyběl jeden jediný míček. Byl to neskutečně vyrovnaný turnaj.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz