Kodetová obhájila titul ve dvouhře U19

Poslední individuální mládežnické mistrovství republiky v této sezoně skončilo v Mostě a z titulů ve dvouhrách U19 se radovali Martin Šíp z pražské Kotlářky a havířovská hráčka Hanka Kodetová. Dokázala v letošní sezoně vyhrát dvouhru v kategoriích U15, U17, U19 i U21.

Celkem přivezli Havířovští šest medailí. Kromě Hanky Kodetové byl stříbrný ve čtyřhře pár Matyáš Kolečkář, Martin Slaný a další čtyři cenné kovy v deblových soutěžích vybojovali Daniel Košťál s Vítem Kadlecem z TJ Ostrava KST, Vojtěch Slaný s Jáchymem Zachardou z pražské Elizzy, Hanka Kodetová s Monikou Pařízkovou z Hodonína a stejná hráčka i v mixu s Janem Škaldou z SK Dobré.

Největším úspěchem je pochopitelně titul Kodetové v singlu. Obhájkyně zlata z minulého si ve čtvrtfinále snadno poradila s Vendulou Šichanovou z SK Dobré a v semifinále přehrála Terezu Bártovou ze Sokola PP Hradec Králové 2.

Měla lepší vstup do zápasu. Letos už svoji soupeřku Veroniku Polákovou porazila ve finále šampionátů U17 i U21 a tato psychická výhoda společně s tradičně velikou dávkou bojovnosti byly hlavními trumfy havířovské hráčky. Vedla 3:0 na sety, jenže Veronika Poláková nemá ve zvyku vzdávat zápasy předčasně. Vyhrála dva sety a souboj o titul pořádně zdramatizovala. Otočit jeho vývoj se jí ovšem nepovedlo a Hanka Kodetová zkompletovala úctyhodnou sbírku čtyř mistrovských titulů ve dvouhře v mládežnických kategoriích.

Po zápase přiznala, že ten poslední byl nejtěžší. „Určitě hodně po psychické stránce, ale také po té herní. Verča byla dneska od čtvrtého setu skvělá. Já už jsem možná trochu začala myslet na vítězství, a to je vždy velká chyba. Ona změnila taktiku a nějakou dobu mi trvalo, než jsem se zase dostala do své hry. V sobotu jsem se tady na šampionátu necítila úplně v pohodě, proto si moc vážím toho, že se mi povedlo proti velmi silné soupeřce ve finále uspět,“ řekla po vítězství a přiznala, že moc času na odpočinek mít nebude. „Ještě mě čeká mistrovství republiky družstev, pak Olympiáda dětí a mládeže a v červenci pak juniorský šampionát v Malmö. Moc si asi neodpočinu, ale na to teď myslet vůbec nechci,“ dodala.

V singlech se celkem představilo dvanáct hráčů a hráček havířovského klubu. Kromě Kodetové se nejdál dostali Matyáš Kolečkář a Daniel Košťál. Oba si shodně zahráli čtvrtfinále. Vojtěch Slaný, Antonín Baroš a Jaroslav Bača vypadli ve druhém kole, Oliver Balvar a Martin Slaný v kole prvním. Ve dvouhře žen skončily Magdaléna Ščibrániová, Lucie Masopustová a Lucie Juchelková ve druhém kole, Lucie Obdržálková nepřešla přes kolo první.

Kompletní výsledky z turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz