Košťál má zlato z Olympiády dětí a mládeže

Celkem pětice havířovských talentů startovala na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Kvarteto Daniel Košťál, Tomáš Kment, Martin Slaný a Magdaléna Ščibrániová reprezentovalo Moravskoslezský kraj, Nela Hanáková hájila barvy Zlínského kraje.

Ovšem dařilo se všem. V soutěžích jednotlivců se Daniel Košťál probojoval do semifinále dvouhry, kde prohrál s pozdějším vítězem Janem Pisárem. Podobně dopadli i Martin Slaný, když v semifinále prohrál s Martinem Šípem, a Magdaléna Ščibrániová, která nestačila na Kateřinu Pisárovou. Nela Hanáková prohrála v semifinále s "pouze" stříbrnou Terezou Bártovou.

Do bojů o zlato se probojoval ve smíšené čtyřhře mladšího žactva pár Tomáš Kment, Veronika Mazalová. Ve finále však nestačil na královéhradeckou dvojici Jan Škalda, Adéla Sazimová.

Zlata se však zástupci Moravskoslezského kraje dočkali v družstvech. Ve starších žácích nenašli Daniel Košťál s ostravským spoluhráčem Janem Lisztwanem přemožitele. Ve finále porazili dvojici Robert Alexandru Rosu, Štěpán Waldhauser z Libereckého kraje 3:1. Stříbro vybojovaly starší žákyně Patricie Segetová, Barbora Březinová. Výprava hráčů a hráček Moravskoslezského kraje patřila na turnaji ve stolním tenisu mezi nejúspěšnější.

Kompletní informace o Olympiádě dětí a mládeže najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz