Kvalifikace v Olomouci vyšla naprázno

V Olomouci se dva dny bojovalo o postup do hlavní soutěže na turnaji světového okruhu WTT Feeder Olomouc 2022. Do hry zasáhlo hned několik havířovských hráčů a hráček, včetně dvou zahraničních posil, které budou v našem klubu v příští sezoně hrát. Žádnému se bohužel dalších bojů postoupit nepodařilo. Budeme tak držet palce Janu Valentovi, který byl přímo nasazen do prvního kola dvouhry.

Ve dvouhře mužů neuspěl Daniel Košťál, když prohrál v prvním kole s Číňanem Ren Hao 0:3. Bořek Otáhal hrál přímo druhé kole, ale ani on v něm neuhrál ani set. Prohrál se Slovincem Petrem Hribarem. Uzbek Zokhid Kenjajev měl sice v prvním kole rovněž volný los, ovšem v tom druhém nestačil na Číňana Sai Linwei. Prohrál rovněž 0:3 na sety.

Mezi ženami hrály první kolo Gabriela Štěpánová a Polka Agata Zakrzewska. Zatímco Štěpánová prohrála s Číňankou Li Yugi 0:3, Zakrzewska porazila Karolínu Mynářovou 3:1 a pokračovala v soutěži. Ve druhém kole do bojů zasáhla i Klára Hrabicová. Na Lucemburčanku Ariel Barbosaovou nestačila a prohrála 0:3. Naopak Zakrzewska vyřadila Francouzku Oceane Guisnelovou 3:0 a postoupila do závěrečného souboje o postup. V něm ovšem prohrála s Korejkou Lee Daeun 0:3.

Ve čtyřhrách vyřadily Gabriela Štěpánová s Karolínou Mynářovou další český pár Markéta Ševčíková, Klára Hrabicová 3:0, v boji o postup svedly bitvu s rakousko-lucemburský pár Amelie Soljaová, Vivien Scholzová. Po prohře 2:3 skončily rovněž před branami hlavní soutěže.

Zokhid Kenjajev se svojí uzbeckou spoluhráčkou ve druhém kole smíšené čtyřhry prohrál se singapurským párem Wong Xin Ru, Pang Yew En Koen 0:3.

Ve čtvrtek v Olomouci začíná hlavní soutěž, ve které tak bude jen jedno havířovské želízko v ohni. Jan Valenta byl přímo nasazený do prvního kola a jeho úvodním soupeřem bude Němec Kay Stumper.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz