Legendární Ni Xia Lian vyhrála turnaj v Havířově

V Národním tréninkovém centru v Havířově skončil turnaj světového okruhu WTT Feeder. Startovalo na něm sto dvacet hráčů a hráček z devětadvaceti zemí světa. Zdá se neuvěřitelné, ale nestárnoucí Lucemburčanka Ni Xia Lian má chuť vyhrávat mezinárodní turnaje i po šedesátce. Ve dvouhře žen kde ničila jednu hráčku za druhou. A bylo jedno, zda to byla Evropanka nebo mladé Číňanky. S jistotou dokráčela za titulem ve dvouhře, stejnou soutěž mužů vyhrál Korejec An Jaehyun.

Bylo dost překvapivé, že z početné výpravy čínských hráčů a hráček se do finálových soubojů probojovaly pouze dva páry ve čtyřhře mužů a žen. Oba ovšem tyto soutěže vyhrály. Naopak smíšenou čtyřhru ovládli Slováci Lubomír Pištej a Tatiana Kukulková.

Vrcholem turnaje ovšem pochopitelně byly singly. Ni Xia Lian v semifinále vyřadila Číňanku Chen Yi bez ztráty setu a ve finále jeden set povolila Liu Hsing-Yin z Taiwanu. Cenu pro vítězku si naprosto jednoznačně zasloužila.

Finále mužské dvouhry bylo podstatně vyrovnanější. Korejec An Jaehyun vyřadil v semifinále turnajovou jedničku Portugalce Marcose Freitase a nastoupil proti nasazené dvojce Francouzi Simonu Gauzymu. Prohrával už 2:0 na sety, ale nic nevzdal. Podařilo se mu vyhrát koncovku třetího setu, a nakonec si vynutil pátý set. V něm už svého soupeře přehrál a také on se radoval z vítězství.

Čeští hráči a hráčky na turnaji ani v jedné ze soutěží na pomyslné pódium nedosáhli. Nejdál se do čtvrtfinále dostaly dva deblové páry. Ve čtyřhře žen Zdena Blašková s Kateřinou Tomanovskou a ve smíšené čtyřhře Štěpán Brhel s Helenou Sommerovou.