Letošní MEJ startuje už ve středu

Vrchol sezony pro kategorie U19 a U15 začíná už za dva dny. V srbském Bělehradu ve dnech 6. až 15. července zasáhne do bojů na juniorském mistrovství Evropy celkem šestnáct mladých českých reprezentantů a mezi nimi také dva úřadující mistři republiky ve dvouhře juniorů a juniorek Šimon Bělík a Klára Hrabicová.

Oba členové havířovského klubu už ve své sbírce medaili z juniorského šampionátu mají. Šimon Bělík vybojoval v roce 2018 v rumunské Kluži bronz ve dvouhře kadetů, Klára Hrabicová byla členkou bronzového týmu juniorek na turnaji v Ostravě v roce 2019. Nejsou tedy žádnými nováčky.

Letos budou lídry juniorských týmů, které ve středu vstoupí do soutěží družstev. Společně s Bělíkem budou pod vedením trenéra Karla Karáska o co nejlepší výsledek usilovat Ondřej Květon, Adam Štalzer, Radim Morávek a Vít Kadlec. Jejich soupeři ve skupině D budou Francouzi, Slováci a Ukrajinci. Kolegyněmi Kláry Hrabicové v družstvu jsou Anna Klempererová, Helena Sommerová a Jana Vašendová, trenérem je Jaroslav Mikeska. Stejně jako všechny ostatní české týmy, budou hrát i juniorky v elitní divizi a ve skupině B je čekají hráčky Francie, Španělska a Turecka. Po skončení soutěží družstev pak 11. července začnou také soutěže jednotlivců.

Kompletní informace o MEJ najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz