Liga mistrů je zase tady!

Poslední domácí utkání v letošním ročníku Ligy mistrů dnes čeká hráče SKST TESLA Batteries Havířov. V Národním tréninkovém centru přivítají od 18 hodin německý 1. FC Saarbrücken, který nastoupí v sestavě i se Slovincem Darko Jorgičem.

V prvním vzájemném duelu v Německy havířovský tým prohrál 0:3, ovšem tehdy v sestavě nebyli dva dlouholetí rivalové, ale také kamarádi a spoluhráči ze čtyřhry Darko Jorgič a Tomáš Polanský. Tentokrát je jejich vzájemným souboj reálný a bude jen záležet na tom, jak oba trenéři určí sestavu.

Jorgič patří mezi nejlepší hráče světa, aktuálně je na čtrnáctém místě světového žebříčku a je druhý na žebříčku evropském. Je vítězem letošního turnaje TOP 16 a osmifinalistou světového šampionátu v Durbanu i Evropských her v Krakově.

Není bez zajímavosti, že s Tomášem Polanským má přitom zápornou bilanci, ovšem v posledních letech proti sobě nehráli. Působili v jednom klubu a na mezinárodních turnajích na sebe neměli štěstí. Poslední vzájemný zápas odehráli před šesti lety v Olomouci na Czech Open ve dvouhře U21. Český reprezentant tehdy zvítězil 3:2. Nyní je ale situace odlišná a pokud dnes proti sobě nastoupí, bude velkým favoritem právě Slovinec.

A favoritem na celkové vítězství je pochopitelně německý Saarbrücken. Kromě Jorgiče se divákům v hale představí také Japonec Yuto Muramatsu a jeden z dvojice Němců Mathias Hübgen a Cedric Meissner.

Nenechte si ujít tento svátek stolního tenisu a přijďte podpořit naše hráče!

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz