Liga mistrů v Havířově po sedmnácti letech

Tým ze severu Moravy SKST TESLA BATTERIES Havířov se do Champions League kvalifikoval díky vítězství v prvním ročníku Europe Trophy Cup. Získal dostatečné množství bodů a po dlouhých sedmnácti letech si opět zahraje nejlepší klubovou soutěž v Evropě. Možná si ještě pamětníci vzpomenou na sezonu 2005/2006, kdy trojice Marek Čihák, Radek Košťál a Peter Šereda obsadila v základní skupině třetí příčku. Tehdy jako START Horní Suchá dokázali havířovští hráči dvakrát porazit francouzský Angers.

Letošní ambice družstva lze těžko odhadnou, ovšem jednoduché to opět nebude. Kádr opustil pouze Petr David, ale vedení klubu se podařilo sehnat kvalitní posilu. Reprezentant Uzbekistánu Zokhid Kenjajev týmu pomohl už ve finále Europe Trophy Cup a bude i tentokrát hráčem číslo jedna. Společně s ním budou o postup do 2. fáze bojovat Jan Valenta, Šimon Bělík a Ondřej Bajger. Soupeři jsou velmi kvalitní. Německý Post SV Mühlhausen 1951 e.V., rakouský Solex-Consult Wiener Neustadt a španělský Arteal Arteal – SD Compostela.

Podle trenéra havířovského klubu Kamila Koutného je favorit jasný. „Myslím, že největší šanci na postup má německý Mühlhausen. Je to silný klub z německé Bundesligy a má velmi kvalitní kádr. Pak už jsou šance na další tři místa vyrovnané. Ale je to sport, takže i my samozřejmě budeme chtít využít domácí prostředí a pokus se skupinu vyhrát,“ řekl.

Nejlepším hráčem německého Post SV Mühlhausen 1951 e.V. je rakouský reprezentant Daniel Habesohn, ale vysokou kvalitu mají také Rumun Ividiu Ionescu, Němec Steffen Mengel nebo Francouz Irvin Bertrand. Na soupisce je také Kim Taehyun z KLDR.

Rakouský mistr Solex-Consult Wiener Neustadt nastoupí bez Tomáš Konečného. Bývalý český reprezentant se v létě vrátil do Prahy a bude hrát za El Niňo. I tak má Neustadt kvalitní tým. Chorvati Frane Kojič a Ivor Ban, Japonec Kenji Matsudaira nebo mladý rakouský talent Julian Rzihauschek.

Posledním týmem ve skupině je Arteal – SD Compostela, který hráči Havířova velmi dobře znají. V červnu právě s tímto soupeřem bojovali ve finále Europe Trophy Cup. Tehdy zvítězili 3:1. I letos má španělský klub na soupisce trojici Andre Silva, Enio Mendes a Humberto Manhani. A bezpochyby bude chtít i tento klub postoupit do další fáze Champions League.

Postupové místo je však pouze jediné. Kdo ho získá, o tom se rozhodne ve dvoudenním klání ve čtvrtek a pátek.

Program skupiny B

Čtvrtek, 8. září

SKST Tesla Batteries Havířov – Post SV Mühlhausen 1951 e.V. (11 hodin)

Arteal – SD Compostela – Solex-Consult Wiener Neustadt (11)

Solex-Consult Wiener Neustadt – SKST Tesla Batteries Havířov (17)

Post SV Mühlhausen 1951 e.V. – Arteal – SD Compostela (17)

Pátek, 9. září

Arteal – SD Compostela – SKST Tesla Batteries Havířov (17)

Solex-Consult Wiener Neustadt – Post SV Mühlhausen 1951 e.V. (17)

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz