Martina Kaděrku těší plná hala

V průběhu léta se v Havířově otevřela největší specializovaná hala na stolní tenis v České republice, která nabízí skvělé podmínky nejen pro náš klub, ale také pro Národní tréninkové centrum. Poslední dokončovací práce pozorně sleduje také Martin Kaděrka, který v hale působí ve funkci generálního manažera. Většina členů havířovského klubu už ho proto dobře zná.

Pro pětadvacetiletého bývalého atleta je to veliká výzva, doposud chod podobně moderního sportovního stánku neřídil.

Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti s organizováním sportovních akcí?

V takto moderní hale jsem ještě nepracoval, je to přece jen v našem městě ojedinělý projekt. Mám zkušenosti s organizováním příměstských táborů, tréninkových kempů a soustředění menších skupin. Tohle bude opravdu veliká výzva a moc se na to těším.

Co všechno vaše práce obnáší?

Mám na starosti kompletní zajištění fungování celého centra. V oblasti tréninků stolních tenistů, ale také bezproblémového chodu všech sportovišť pro veřejnost. Bude toho určitě hodně a konkrétní úkoly nastaví až samotný provoz. Už nyní, když se dívám v průběhu dne do haly, jsem nadšen z toho, že je prakticky každý den plno. Je to nádherný pohled.

Bude mít sportovní veřejnost dostatek volného prostoru pro sportování?

Je otázkou, co je to dostatek volného prostoru. Primárně bude hala sloužit pro stolní tenis, pro potřeby klubu a Národního sportovního centra. Budeme mít ale k dispozici moderní rezervační systém, kde si zájemci o pronájem sportovišť rychle najdou volné termíny a budou moci halu využívat. V hale mohou sportovat florbalisté, futsalisté, k dispozici budou hřiště na badminton, tenis a klidně jsme schopni v hale postavit třeba i volejbalový kurt.

Co se vám ve vašem novém působišti líbí nejvíc?

Hala je opravdu velká a nabídne luxusní podmínky pro všechny sportovce. Máme tady nejmodernější vzduchotechniku a mně osobně doslova nadchla možnost rozdělit některé prostory obrovskými zástěnami. Jsou z veliké části protihlučné, takže se sportovci v jednotlivých částech nebudou nijak rušit.

Jaký je váš vztah ke stolnímu tenisu? Hrál jste ho někdy?

Já jsem sportovec tělem i duší, takže jsem v mládí zkoušel spoustu sportů. Včetně stolního tenisu, který jsem tři čtyři roky hrál. Ale posilou pro havířovský klub bych asi nebyl. V mém případě totiž vyhrála atletika, dělal jsem víceboje. Komplikované zranění ruky moji kariéru bohužel ukončilo.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz