Medaile z pražských bodovaček

Letošní seriál bodovacích turnajů začal v Praze Velkou cenou Jižního Města v kategoriích mladšího a nejmladšího žactva a STEN Marketing Open pro kategorie dorostu a staršího žactva. Na turnajích se představilo několik hráčů a hráček z Havířova.

Na programu byly kvůli zpřísněným hygienickým opatřením pouze soutěže ve dvouhře. Největšího úspěchu dosáhla dorostenka Klára Hrabicová, která vyhrála dvouhru. V semifinále porazila oddílovou kolegyni Nelu Hanákovou 3:0, ve finále si poradila s hodonínskou Annou Klempererovou 3:2. Diana Grimmerová postoupila také ze základní skupiny a prohrála ve čtvrtfinále 1:3 s Annou Klempererovou. Výrazný úspěch zaznamenala také Magdaléna Ščibrániová. Vyhrála dvouhru v B skupině, čímž si vybojovala postup mezi dorosteneckou elitu.

V soutěži dorostenců postoupilo ze základní skupiny pět havířovských hráčů. Daniel Košťál prohrál ve druhém kole s Matyášem Lebedou z Hradce Králové, Jaroslav Bača rovněž ve druhém kole nestačil na pozdějšího vítěze Jana Pisára. Vojtěch Slaný prohrál v prvním kole s Viktorem Skokanem z Litoměřic, Štěpán Brhel podlehl Jaroslavu Bačovi a Antonín Baroš vypadl s Jakubem Valešem z Tatranu Hostinné.

V kategorii staršího žactva dosáhl na pódium Štěpán Brhel. Postoupil až do semifinále, v něm však podlehl 2:3 Davidu Sochorovi z pražské Sparty. Martin Slaný prohrál se stejným hráčem už ve čtvrtfinále. Magdaléna Ščibrániová ze skupiny postoupila a v hlavní soutěži prohrála ve čtvrtfinále s Vendulou Šichanovou z Rakovníka.

Martin Slaný si spravil chuť ve své kategorii mladšího žactva, kde už se na medailové pozice probojoval. Postoupil do semifinále, v němž prohrál s pozdějším vítězem Petrem Hodinou z rakouského Welsu. Ve stejné kategorii postoupili do prvního kola další dva hráči. Jakub Janošec v něm prohrál s libereckým Štěpánem Němcem, Oliver Balvar nestačila na Filipa Kauckého z Kotlářky.

Vynikajícím způsobem zvládl svůj první bodovací turnaj Oliver Olejník. V kategorii nejmladšího žactva postoupil až do semifinále. Prohrál sice s pozdějším vítězem Lukášem Elicerem ze Slaného, vybojoval však svoji premiérovou bronzovou medaili.

Kompletní výsledky turnaje dorostu najdete ZDE

Kompletní výsledky turnaje staršího žactva najdete ZDE

Kompletní výsledky turnaje mladšího žactva najdete ZDE

Kompletní výsledky turnaje nejmladšího žactva najdete ZDE

 

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz