Medailové úspěchy na satelitu v Havířově

Jubilejní 30. ročník mezinárodních turnajů Joola Satellite Tour se ze Slovenska přesunul na sever Moravy a mladí hráči a hráčky rozehráli turnaj v Havířově. Domácím zástupcům se podařilo vybojovat tři medaile v jednotlivcích a dvě v soutěžích družstev.

Dvouhru mladších žákyň vyhrála Laura Maršíčková z Vlašimi. Prošla turnajem bez většího zaváhání a ve finále si poradila s Němkou Franciskou Bartlovou 3:1. Ve stejné kategorii chlapců se vítěz turnaje v Senci havířovský Oliver Olejník musel tentokrát spokojit s bronzem. V semifinále prohrál havířovský hráč se Slovákem Nikitou Revienkem.

V nejstarší kategorii to bylo z havířovského pohledu přece jen o poznání veselejší. Bronzovou medaili vybojoval Košťál, v soutěži dorostenek se havířovská hráčka Magdaléna Ščibraniová dokonce podívala do finále, jenže v něm už nestačila na Němku Josephinu Neumannovou.

Další medailové úspěchy přišly v soutěžích družstev. Lucie Masopustová spojila síly s Laurou Maršíčkovou z Vlašimi a Andreou Slámovou z Kladna a přemožitelky našly až ve finále. Vybojovaly stříbrné medaile. Zlatou tečku za letošním ročníkem pak udělalo družstvo chlapců ve složení Oliver Olejník, Oliver Balvar a Daniel Košťál. Došlo až do finále, kde porazilo smíšené družstvo slovenských klubů 2:1.

Joola Satellite Tour pokračuje o víkendu v Hluku, kde celý seriál uzavře třetí turnaj.

Kompletní výsledky soutěží jednotlivců najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz