Medailové úspěchy v Szombathely

Na čtyři dny vyrazili mladí čeští stolní tenisté a tenistky do maďarského Szombathely, kde absolvovali nejen kvalitní přípravu, ale také turnaj Hungarian Youth Open 2020. Ve výběru bylo i několik hráčů a hráček z Havířova, kteří se podíleli na medailových žních.

Z dvanácti soutěží Češi hned v devíti stáli na nejvyšším stupínku a vybojovali zlato. V juniorkách se z vítězství ve dvouhře radovala Klára Hrabicová, druhou zlatou pak společně s Lindou Záděrovou přidaly v družstvech. V kategorii kadetů ovládl dvouhru Martin Šíp a se Štěpánem Brhelem vyhráli i družstva. Ve čtyřhře pak vyhráli Martin Slaný s Maďarem Ádamem Cserim.

Bez medaile neodjeli ani další členové havířovského klubu. Nela Hanáková byla například členkou bronzového družstva juniorek, Magdaléna Ščibrániová přidala bronz ve čtyřhře s Vendulou Šichanovou.

Předseda Komise vrcholového sportu ČAST Petr Nedoma potvrdil, že akce splnila účel po všech stránkách. "Ve zbrusu nové hale byly skvělé tréninkové podmínky. Maďaři jsou ve všech mládežnických kategoriích na podobné výkonnostní úrovni jako my, takže i společné tréninky měly odpovídající kvalitu. Hodně se hrálo, ve výpravě bylo několik nových hráčů a hráček, zařazených do reprezentace. V době, kdy v České republice nelze trénovat, byla akce opravdu velikým přínosem."

Výsledky turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz