Muži prohráli v extralize s Chebem

V předehrávce 8. kola Extraligy mužů proti sobě nastoupily v Havířově druhý a třetí tým tabulky. Vicemistr z Chebu potvrdil roli mírného favorita a zvítězil 3:1.

Domácí kouč Kamil Koutný udělal v sestavě změnu a na první místo v sestavě postavil místo Zokhida Kenjaeva trochu překvapivě Ondřeje Bajgera. Změna to ovšem nebyla vůbec špatná, protože oba hráči v úvodních dvouhrách nad svými soupeři vedli 2:1 na sety. Ke smůle domácích fanoušků však oba chebští hráči nejprve srovnali a pak zvládli i páté sety.

Jako prvnímu se to povedlo Antonínu Gavlasovi, který porazil Ondřeje Bajgera. Stejně tak otáčel ve druhé dvouhře David Reitšpies. On i domácí Zokhid Kenjaev měli do vzájemného souboje na svém kontě pouze dvě porážky a tuto bilanci si udržel právě Reitšpies. Uzbeka v barvách Havířova porazil 3:2. „Byl to sice parádní obrat, ale ten jsem neměl ve svých rukou já, ale můj soupeř. On je neskutečný kaskadér a když dal topspin, mohl jsem jen koukat, jestli to půjde na stůl nebo ne. Musím říct, že od čtvrtého setu jsem zpřesnil příjem a začal jsem lépe číst ty jeho divné bloky.“

Průběžný stav utkání mohl být po úvodních dvou dvouhrách klidně 2:0 pro domácí, jenže páté sety zkrátka zvládli lépe hráči Chebu a chyběl jim tak poslední krůček k celkové výhře. Ten bohužel obranář Stanislav Kučera neudělal, když prohrál s Janem Valentou 0:3. Domácí hráč byl po zápase se svým výkonem spokojen. „Já do obrany docela umím, a navíc jsem hrál dobře. Takže jsem spokojený. My jsme spolu několik let nehráli a já si dobře pamatuji, jak jsem před pěti lety otáčel v pátém setu snad ze stavu 3:7 a nakonec jsem vyhrál 12:10. Dnes to bylo jasnější a jsem rád, že jsem ještě poslal za stůl Ondru Bajgera, který se pokusí zápas otočit,“ usmíval se spokojeně Jan Valenta.

Jeho spoluhráč bohužel na Davida Reitšpiese nestačil, snažil se v každém setu najít recept na rychlou agresivní hru chebského hráče, ale nakonec prohrál 0:3. Hosté zvítězili v Havířově 3:1 a minimálně do pátečního večera se posunuli do čela extraligové tabulky.

Extraliga mužů, sezona 2022/2023

SKST TESLA BATTERIES Havířov – SKST Cheb 1:3

Ondřej Bajger – Antonín Gavlas 2:3 (7,-7,8,-7,-7), Zokhid Kenjaev – David Reitšpies 2:3 (7,-9,12,-10,-1), Jan Valenta – Stanislav Kučera 3:0 (8,6,5), Ondřej Bajger – David Reitšpies 0:3 (-4,-8,-7).