Muži v extralize prohráli v Ostravě

První vystoupení po restartu Extraligy mužů havířovským hráčům nevyšlo. V utkání 10. kola prohráli na stolech TJ Ostrava KST 0:3. Podruhé v sezoně tak tomuto týmu podlehli a s jedním vítězstvím jsou v neúplné tabulce na osmém místě.

Domácí nezaváhali ani v jedné dvouhře a zaslouženě vyhráli. Nejprve přehrál František Onderka odchovance ostravského klubu Ondřeje Bajgera a pak porazil Tomáš Martinko jedničku hostujícího celku Petra Davida.

Naději na lepší výsledek mohl vykřesat Jan Valenta, který se zkušeným Miroslavem Bindačem sehrál velmi vyrovnanou partii. Škoda, že v prvním setu nevyužil dvou setbolů a jeho soupeř získal větší sebevědomí. Bindač těžil tradičně ze svého skvělého servisu, který dělal Valentovi po celý zápas obrovské problémy. Mladý havířovský hráč dokázal nepříznivý vývoj zastavit, vyrovnal na 2:2, jenže v pátém setu šel do koncovky s mírným náskokem Bindač. Potřeboval pět mečbolů, ale nakonec rozhodující třetí bod pro svoje družstvo získal.

Z ostatních výsledků 10. kola zaujala především prohra TTC Enfireex Ostrava v herně na pražské Kotlářce. Ostravané prohráli s El Niněm 1:3 a přišli o neporazitelnost v soutěži. Jediným celkem, který ještě neprohrál, tak zůstává HB Ostrov, když si o víkendu poradil s Libercem 3:0.

Soutěž pokračuje už tento týden dohrávaným 8. kolem. V něm Havířov přivítá v televizním utkání ve čtvrtek 14. ledna právě Liberec.

Výsledek utkání 10. kola

TJ Ostrava KST - SKST Havířov 3:0

František Onderka - Ondřej Bajger 3:1 (1,-6,7,8), Tomáš Martinko - Petr David 3:1 (9,8,-4,4), Miroslav Bindač - Jan Valenta 3:2 (10,7,-6,-9,11).