Muži zahájí extraligu doma s Ostravou

Téměř půl roku se v České republice nehrály ligové soutěže ve stolním tenise mužů a žen. Od poloviny března, kdy byl vyhlášen kvůli pandemii koronaviru nouzový stav, se hráči a hráčky pouze připravovali na novou sezonu. Ženská extraliga začala několika předehrávkami už před týdnem, ta mužská startuje ve čtvrtek 3. září utkáním TTC ENFIREEX Ostrava a pražským El Niněm.

Mistři republiky v soutěžích družstev ročníku 2019/2020 v historických statistikách žádní nebudou, v nedohrané sezoně byli vyhlášeni pouze vítězové obou extraligových soutěží. S o to větší chutí se fanoušci, hráči i vedení jednotlivých klubů těší na sezonu novou. "Byl to bezesporu pro každého z nás nesmírně náročný půl rok. Zvládli jsme ho a jsme na prahu nové sezony. Sportovci se tvrdě připravovali, vedení asociace pracovalo na zatraktivnění a další popularizaci našeho sportu. Mám velikou radost z toho, že povedlo uzavřít smlouvu s televizí Arena Sport a vybraná utkání budou moci sledovat fanoušci opět u obrazovek. Důležité byly i změny herního systému mužské extraligy. Utkání budou mít větší spád a budou pro fanoušky záživnější. Prozatím netušíme, jak a kdy se rozběhne sezona mezinárodních turnajů, je ale skvělé, že ta domácí právě začíná," řekl na středeční tiskové konferenci novinářům předseda České asociace stolního tenisu Zbyněk Špaček.

Přiznal, že ho velice mrzí nedokončený závěr minulé sezony i zrušení řady velkých mezinárodních turnajů. "Přesunuto bylo mistrovství světa i mistrovství Evropy, nekonal se půl roku žádný velký turnaj, včetně našeho Czech Open v Olomouci. To je obrovská škoda. Já proto pevně věřím, že odezva sportovních fanoušků na změny, které jsme udělali, bude pozitivní."

Nejvyšší soutěž mužů opravdu přinese několik zásadních změn, v herním systému a také samozřejmě na soupiskách jednotlivých týmů. Do soutěže se přihlásilo deset klubů, základní část se bude hrát dvoukolově systémem každý s každým. Osm nejlepších postoupí do play off o titul mistra republiky. Jednotlivá utkání se budou hrát do tří vítězných bodů (systém, známý z evropských klubových pohárů, ale také ze soutěží družstev na mistrovství Evropy či světa). Vybraná utkání bude vysílat v televizním modelu ping-pong.tv a nově také televize Arena Sport.

Hned v prvním kole nejvyšší soutěže mužů se vlastnímu publiku představí tým Havířova. V pátek 4. září od 17 hodin hostí v Národním tréninkovém centru na ulici Opletalově v Šumbarku družstvo TJ Ostrava KST. Trenér Kamil Koutný bude mít oproti loňsku značně obměněný kádr. Po odchodu Radima Baka a Martina Koblížka zůstala v základním kádru pouze jednička Petr David. Toho doplní dva noví hráči, z týmu TTC Ostrava 2016 přišel Ondřej Bajger, z TJ Ostrava KST pak Jan Valenta. Oba absolvovali dlouhou letní přípravu a oba se shodli, že se na boje v havířovském dresu těší.

Jejich prvním soupeřem bude družstvo, které disponuje zkušenou dvojicí Miroslav Bindač a Tomáš Sadílek. Jim zdatně sekundují juniorští mistři republiky v soutěži družstev Tomáš Martinko s Františkem Onderkou. V minulé nedokončené sezoně Ostravané figurovali v tabulce o jednu příčku výš, než hráči Havířova. Lze tedy očekávat, že i tentokrát diváci uvidí vyrovnaný duel.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz