Mužům to proti Chebu nevyšlo

Poprvé v sestavě se Šimonem Bělíkem nastoupili hráči Havířova k extraligovému utkání, ovšem na jeho konci neměli vůbec žádný důvod k radosti. Silnému soupeři podlehli před televizními kameriami stanice ArenaSport TV 0:3.

Jednotlivé dvouhry ovšem nabídly zajímavou podívanou a velmi často se rozhodovalo až v koncovkách jednotlivých setů. Potvrdil to i po výhře nad domácím Ondřejem Bajgerem zkušený Antonín Gavlas. Z výhry měl velikou radost a přiznal, že zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak by se podle skóre mohlo zdát. „Je to tak, Ondra první dva sety celou dobu vedl a já jsem v koncovce zachoval trochu chladnější hlavu. On byl trochu pomalejší, oproti poslednímu vzájemnému zápasu. To byl jako uragán. Dnes jsem se snažil lépe umisťovat míčky, hodně na střed stolu a taktika prostě fungovala,“ řekl po zápase.

Pak přišel o svoji neporazitelnost v letošním ročníku nejvyšší soutěže havířovský Petr David. Čtyři výhry v řadě za sebou a pak nepřekonatelná překážka jménem David Reitšpies. Chebský dlouhán hrál s velikou jistotou a po čtyřech setech zvedl radostně ruce nad hlavu.

Ve třetí dvouhře přišla na řadu premiéra Šimona Bělíka v dresu Havířova. V úterý vybojoval titul dorosteneckého mistra republiky a proti obranáři Stanislavu Kučerovi začal velmi dobře. Jenže v koncovce druhého setu zaváhal a o poznání zkušenější Kučera nakonec našel způsob, jak si s Bělíkem poradit. Zapomněl na své předchozí nepovedené zápasy, zlepšil hru zejména z forhendové strany a vyhrát tři sety za sebou.

Trenér Kamil Koutný po utkání přiznal kvalitu soupeře. „Možná to diváci čekali trochu vyrovnanější, ale Cheb je opravdu velmi kvalitní soupeře. Škoda úvodního zápasu Ondry Bajgera. To byla asi naše největší šance. V jednom setu vedl 8:5, v dalším pak 10:8, asi to mohl trochu víc zdramatizovat. Další zápasy, to bylo těžké. David Reitšpies patří k našim nejlepším hráčům vůbec v Česku a je škoda, že nechce reprezentovat. Šimon Bělík nepodal úplně optimální výkon, myslím, že byl hodně nervózní. Byl to jeho první zápas v novém klubu a hned takhle těžký.“

Výsledek utkání 4. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – SKST Cheb 1:3

Ondřej Bajger – Antonín Gavlas ml. 0:3 (-8,-10,-9), Petr David – David Reitšpies 1:3 (-5,-6,8,-5), Šimon Bělík – Stanislav Kučera 1:3 (9,-10,-4,-8).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz