Mužům vstup do extraligy nevyšel

Po dlouhých měsících začaly opět boje o extraligové body. Havířovští muži se poprvé představili v Národním tréninkovém centru a před zaplněným hledištěm svedli souboj s TJ Ostrava KST. Utkání jim nevyšlo podle představ a podlehli 1:3.

Nedařilo se především oběma novým hráčům v týmu. Ondřej Bajger i Jan Valenta své zápasy prohráli. V úvodním duelu zkušenější Ondřej Bajger nestačil na obrovského bojovníka Františka Onderku. Neuhrál ani set a s napětím čekal, zda Petr David ve druhém zápase vrátí domácí zpět do hry.

Povedlo se, David nad Tomášem Martinkem skvěle začal, vyhrál první set a ve druhém měl výhodu tří setbolů. Sice je neproměnil a dovolil soupeři srovnat, pak ale přece jen na mladého hráče Ostravy našel recept. Zápas třetích hráčů v sestavě proti sobě svedl stále ještě velmi mladého Jana Valentu proti jednomu z nejstarších a nejzkušenějších hráčů extraligy Miroslavu Bindačovi. Jeho pověstný velmi nepříjemný servis dělal Valentovi obrovské problémy, naopak ve hře měl Valenta poměrně jasně navrch. V pětisetové bitvě nakonec prohrál, za svoji premiéru v havířovském dresu se však rozhodně stydět nemusí.

Podobně dramatický byl i další souboj Ondřeje Bajgera s Tomášem Martinkem. Bajger vybojoval dramatickou koncovku prvního setu, pak sice prohrál druhé dějství, ale díky další úspěšné koncovce vedl 2:1 na sety. To však bylo z jeho strany vše, Martinko hladce vyhrál další dva sety a pečetil vítězství hostů.

Havířov se v příštím kole představí v Hodoníně, kde bude bezesporu zaváhání z úvodu soutěže napravit. Na konci měsíce se pak opět představí na domácích stolech, kdy 25. září hostí SKST Cheb.

Výsledky 1. kola

SKST Charvát Havířov - TJ Ostrava KST 1:3

Ondřej Bajger - František Onderka 0:3 (-4,-8,-7), Petr David - Tomáš Martinko 3:1 (6,-13,9,9), Jan Valenta - Miroslav Bindač 2:3 (-9,6,-9,9,-8), Ondřej Bajger - Tomáš Martinko 2:3 (16,-7,11,-4-5).