Na havířovském satelitu bude jen omezený počet hráčů

Už v neděli 9. srpna startuje v Senci první z turnajů letošního ročníku JOOLA Satellite Tour. Jako obvykle jsou na programu první den turnaje soutěže jednotlivců, v pondělí pak přijdou na řadu soutěže družstev. Přípravu turnaje neovlivnila žádná mimořádná opatření, bude se ovšem pochopitelně hrát za zpřísněných hygienických podmínek, platných na Slovensku.

Bohužel, v České republice je situace ohledně pandemie koronaviru o něco horší. Už před několika dny oznámili organizátoři původně plánovaného třetího turnaje v Hluku, že letošní ročník pořádat nebudou.

V Havířově do poslední chvíle čekali na vyjádření Krajské hygienické stanice v Ostravě ohledně podmínek, za jakých budou moci svůj turnaj uspořádat. „Hygienici rozhodli, že nerozvolní opatření, která jsou pro Havířov aktuálně platná, proto jsme nuceni turnaj uspořádat v omezeném počtu hráčů a hráček,“ vysvětluje ředitel turnaje Nikolas Endal.

Turnaj se odehraje v původně plánovaném termínu 12. a 13. srpna, ovšem zúčastní se ho pouze vybraní a pozvaní hráči a týmy. Přednost dostanou reprezentační družstva přihlášených zemí, dále členové širší reprezentace a členové Sportovních center mládeže. „Je nám to moc líto, že jsme museli rozeslat obrovské množství e-mailů původně přihlášeným hráčům a hráčkám s informací, že je nemůžeme přijmout. O turnaj byl tradičně veliký zájem a já věřím, že se v naší moderní hale setkáme v maximálním počtu příští rok. Letošní ročník uspořádáme samozřejmě v souladu se všemi hygienickými předpisy, které nám ukládá Krajská hygienické stanice. Její rozhodnutí plně respektujeme,“ dodává Nikolas Endal.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz