Na Slovensku a v Maďarsku bez větších úspěchů

Dva mezinárodní turnaje světového okruhu absolvovali v rychlém sledu za sebou mladí čeští stolní tenisté a tenistky. Na Slovak Cadet Open v Senci a pak také na Hungarian Junior & Cadet Open v Szombathely startovalo také několik hráčů a hráček Baníku Havířov.

Bohužel bez výraznějšího úspěchu, jedinou medaili z těchto dvou podniků totiž přivedli ostravský František Onderka s tradičním spoluhráčem brněnským Radkem Skálou ze čtyřhry juniorů v Maďarsku.

V Senci to bylo hodně nevýrazné. V soutěži družstev Jaroslav Bača a Vojtěch Slaný vytvořili tým s ostravským Vítem Kadlecem. Obě dvě utkání ve skupině prohráli a pochopitelně nepostoupili. Nela Hanáková o postup bojovala společně s Adélou Sazimovou. Po výhře nad Irskem je však do dalších bojů nepustily Němky. A podobné to bylo i v soutěžích jednotlivců, kde se žádný z havířovských hráčů do hlavní soutěže nepodíval.

V Maďarsku to bylo jen o něco lepší. V juniorské kategorii startovali na turnaji i Radim Bako a Gabriela Štěpánová. Těmto dvěma se však turnaj nevydařil, takže s lepšími výsledky se vrátili kadeti resp. kadetka Nela Hanáková. Ta se totiž společně s Helenou Sommerovou probojovala ve čtyřhře až do osmifinále. V boji o postup mezi osm nejlepších párů však česká dvojice neuspěla. Hanáková jinak nepostoupila ve dvouhře do hlavní soutěže, stejně jako Daniel Košťál. Do play off se nepodívalo ani žádné z českých družstev. Nejlepší výsledek v Maďarsku nakonec uhrála dvojice Šimon Bělík, Ondřej Květon, která skončila ve čtyřhře kadetů ve čtvrtfinále.

Úplně poslední šanci na úspěch v rámci seriálu ITTF World Junior Circuit, budou mít v tomto kalendářním roce dva čeští junioři poslední týden v listopadu. Radim Bako a František Onderka jsou přihlášeni na Portugal Junior & Cadet Open.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz