Národní tréninkové centrum bylo slavnostně otevřeno

Už od konce června 2020 začali hráči a hráčky využívat za zpřísněných hygienických podmínek vnitřní sportoviště Národního tréninkového centra stolního tenisu v Havířově-Šumbarku. V červenci už v hale trénovaly například ženské reprezentační týmy Polska a Maďarska, které přijely na společné soustředění, v srpnu se konaly první turnaje.

Na oficiální otevření byli pozváni zástupci města, kraje, Ministerstva sportu mládeže a tělovýchovy a samozřejmě také vedení České asociace stolního tenisu (ČAST).

O vybudování Národního tréninkového centra hovořilo vedení asociace už mnoho let. Je nezbytné pro další zkvalitňování přípravy sportovců nejen havířovského klubu, ale především pro kempy reprezentačních složek všech kategorií. Centrum navíc nabízí i možnost sportování pro veřejnost. Má regulérní florbalové hřiště, je zde možnost hrát tenis, badminton a řadu dalších halových sportů. Plocha sportovišť je 2000 metrů čtverečních a je možno na ní rozmístit až dvaatřicet stolů. Zázemí nabízí dalších 1500 metrů čtverečních.

Sportovní hala je postavena tzv. na zelené louce. Jde o největší specializovanou halu na stolní tenis v České republice. "Troufám si říct, že nejen v České republice. Svými parametry patří mezi pět největších a nejmodernějších sportovních zařízení pro národní centra stolního tenisu v Evropě. Výstavba stála přes sto deset milionů korun a náklady na výstavbu hradil prostřednictvím dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy stát, dále pak Statutární město Havířov, Moravskoslezský kraj a samotný klub SKST Havířov," říká 1. místopředseda ČAST a manažer havířovského klubu Nikolas Endal.

Přiznává, že záměr vybudovat moderní stánek pro stolní tenis byl vždy jeho snem. "Jako manažer havířovského klubu stolního tenisu působím již dvacet let. Celou tu dobu jsem měl veliký sen, aby v Havířově vznikla specializovaná hala pro tento sport. Hala, která se svými parametry vyrovná podobným centrům v Evropě. Věřím, že se stane oblíbeným tréninkovým centrem nejen pro české hráče a hráčky, ale také, že k nám budou jezdit i zahraniční kluby a reprezentace. První týdny ukázaly, že se všem hala líbí a oceňují její kvalitu, vybavení a především rozměry. Nic podobného totiž v České republice neexistuje."

Moderních sportovišť nejen v České republice, ale například na území Moravskoslezského kraje vyrostlo v posledních letech několik. Národní tréninkové centrum stolního tenisu je jedním z nich. Stolní tenis má v tomto kraji obrovskou tradici a výstavbou Národního tréninkového centra stolního tenisu získal unikátní sportoviště, které mu mohou závidět v celé České republice.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz