Natálie Grigelová na MS juniorů v Austrálii

Slovenská reprezentantka a členka Baníku Havířov Natália Grigelová má za sebou poslední velkou akci v juniorské kategorii. Na mistrovství světa této věkové kategorie startovala poprvé a domů se vrací spokojená.

V australském Bendigu postoupila totiž do hlavní soutěže mezi dvaatřicet nejlepších hráček ve dvouhře. V základní skupině porazila nejprve Indku Selenu Selvakumarovou 4:2, pak přehrála i nasazenou jedničku ve skupině Goi Rui Xuan ze Singapuru 4:1 a i přes prohru s Rumunkou Andreeou Hudusanovou 2:4 skupinu vyhrála. "Dostala jsem se na šampionát jako jedna z posledních náhradnic, takže jsem věděla, že budu ve dvouhře při losování až v posledním čtvrtém koši. Říkala jsem si, že budu ráda za každé vítězství, ale nakonec z toho byl postup a další obrovská vlna radosti. K zápasům jsem nastupovala absolutně uvolněná, chtěla jsem podat dobrý výkon a také si zápasy a atmosféru pořádně užít. Největší radost mám z vítězství nad Indkou Selvakumarovou," shrnula vystoupení v základní skupině.

V hlavní soutěži ji v prvním kole čekala Japonka Satsuki Odoová. Nad prohrou 0:4 už se ale Natália Grigelová jen pousmála. "Měla jsem chvílemi pocit, že ani neděláme stejný sport. Její výkon byl fantastický. A stejně tak jsem koukala ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Asiaté byli jednoduše nad naše síly. I tak jsem ráda, že jsem mohla být součástí tohoto mistrovství a postup mezi třicet dva nejlepších ve dvouhře je obrovský úspěch," dodala.

Ve čtyřhře společně s Natálií Kukulkovou prohrály s japonským párem Miyuu Kiharová, Yumeno Somaová 0:3. Ve smíšené čtyřhře hrála s Polákem Arturem Grelou a v prvním kole skončili po prohře se singapurským párem Pang Yew En Koen, Goi Rui Xuan 1:3.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz