Návštěva dvou havířovských škol

Přes dvě stě dětí na dvou havířovských základních školách se ve středu bavilo stolním tenisem. Členové klubu SKST Baník Havířov je opět navštívili s cílem ukázat krásy tohoto sportu a podpořit nábor do školních kroužků.

Na ZŠ Žákovská kroužek pracuje pod vedením Josefa Svatoně už několik let, ZŠ Karolíny Světlé se zúčastnila projektu Všichni za stůl a rovněž tam je stolní tenis velmi populární. "Spolupráce s Josefem Svatoňem a kroužkem na škole Žákovská funguje výborně. On je veliký nadšenec, takže sám má zájem, aby měl stále dostatek dětí. Určitě i letos rád přivítá další děti, které mají o stolní tenis zájem. My jsme obecně chtěli opět nastartovat na začátku školního roku aktivitu kroužků a doplnit je o nové zájemce. Proto jsme dětem představili náš sport tou nejjednodušší formou. Přímo v tělocvičně u stolu," vysvětluje Radek Košťál, jeden z trenérů mládeže havířovského klubu.

Společně s manažerem klubu Nikolasem Endalem a dvěma dalšími kolegy připravili program, u nějž se nikdo z žáků nenudil. Paralympijský vítěz ze Sydney Ivan Karabec s dvojnásobným bronzovým medailistou z mistrovství Evropy Markem Číhákem předvedli exhibici plnou zajímavých a dech beroucích výměn. Oba jsou členy extraligového týmu Havířova, Marek Čihák se navíc už několik let také věnuje trénování žákovských kategorií. "Už jsme na obou školách byli a víme, že děti tyhle exhibice baví. Potvrdil nám to i ředitel školy Karolíny Světlé Jiří Kotaška. V tělocvičně bylo přibližně osmdesát dětí z druhých a třetích tříd. To je věk, který je pro zahájení tréninku stolního tenisu optimální. Na škole Žákovské byly i děti starší, tamní velká tělocvična pojme bez problémů i sto padesát dětí," pokračuje bývalý český reprezentant.

A důvod, proč havířovský klub takto aktivně přistupuje k náboru nových mladých talentů? Ten je jasný. "My jsme velký klub a máme vysokou členskou základnu. Ovšem to samo o sobě nestačí, děti by měly být vedeny ke sportu ještě více, a proto je nutné spolupracovat se školami, které mají zájem o to, aby se u nich stolní tenis hrál. Samotná regionální centra mládeže v klubech nestačí. Z dlouhodobého hlediska je ideální, aby začaly třeba právě na školách. A ti nejtalentovanější pak mohou přejít do některého z klubů. Třeba právě k nám. Projekt České asociace stolního tenisu Všichni za stůl je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, aktivita klubů pak dalším důležitým prvkem," dodává Radek Košťál.v

Na škole Karolíny Světlé například kroužek stolního tenisu povedou trenéři havířovského klubu. Zájemci z řad dětí se do něj mohou přihlásit v pondělí 17. září od 15 hodin přímo v tělocvičně školy.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz