Nejtěsnější výhra nad Ostravou

Bylo to drama, jak se patří. Hráči SKST TESLA BATTERIES Havířov porazili v utkání 15. kola nejvyšší domácí soutěže TTC Ostrava 2016 po obrovském boji 3:2. Navíc v poslední dvouhře odvracel Jan Valenta dva mečboly, a nakonec udolal Filipa Delinčáka 12:10 v pátém setu.

Utkání se muselo divákům v hale i u televizních obrazovek líbit. Po dvou úvodních trochu překvapivých prohrách jedniček obou týmů poslal domácí do vedení Šimon Bělík. Porazil ve třetí dvouhře svého bývalého kouče Tomáše Demka, který musel opět nastoupit do bojů o mistrovské body.

Hosté zásluhou Jakuba Kleprlíka srovnali a pak už vše měli v rukou Valenta s Delinčákem. Domácí hráč vedl 2:0 na sety, slovenský junior srovnal. V pátém setu vedl už 9:5 a pak 10:8. Ani to však hostům na výhru nestačilo. Jan Valenta se vyhecoval k mimořádnému výkonu a strhnul vítězství na svoji stranu. „Je to neuvěřitelná euforie. Ještě navíc, když jsem utekl z 8:10 v pátém setu. Nesložil jsem zbraně a mám obrovskou radost, že jsme vyhráli. Pro nás to bylo strašně důležité utkání,“ usmíval se po jeho skončení. Havířovští si díky třem bodům udrželi čtvrtou příčku v tabulce, Ostrava je stále pátá.

Výsledek utkání 15. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – TTC Ostrava 2016 3:2

Petr David – Filip Delinčák 1:3 (-7,-10,11,-7), Jan Valenta – Jakub Kleprlík 3:1 (-6,4,10,7), Šimon Bělík – Tomáš Demek 3:0 (4,7,6), Petr David – Jakub Kleprlík 1:3 (-9,8,-8,-4), Jan Valenta – Filip Delinčák 3:2 (6,7,-7,-5,10).