Nela Hanáková vybojovala titul ve dvouhře

Celkem tři medaile přivezli z mistrovství republiky staršího žactva havířovští hráči a hráčky. Nejcennější vybojovala Nela Hanáková ve dvouhře, další bronzovou pak přidala ve čtyřhře, kde společně s Barborou Březinovou z TJ Ostrava KST vypadly v semifinále. Stejně tak do semifinále čtyřhry se probojoval Daniel Košťál společně s Matyášem Lebedou z TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

Šampionát v Praze zastihl Nelu Hanákovou v životní formě. Na turnaji se prezentovala skvělou nátlakovou hrou z obou stran, zabíjela zdánlivě nemožné míčky a herní fazonu podpořila příkladnou bojovností. Ve čtvrtfinále poměrem 4:2 vyřadila druhou nasazenou Terezu Bártovou, v souboji o titul pak deklasovala favorizovanou Helenu Sommerovou 4:0.

Doufala jsem, že bych ve finále mohla mít šanci, protože jsem se cítila opravdu dobře, ale ve výhru jsem popravdě moc nevěřila,“ přiznala Hanáková. První set se mi povedl a pak už mi tam spadlo všechno,“ usmívala se. „Před turnajem jsem byla nemocná, moc jsem toho nenatrénovala, ale právě proto jsem možná měla čistou hlavu, byla jsem odpočatá a natěšená,“ zamýšlela se havířovská hráčka, která si ziskem titulu výrazně řekla o nominaci na červencové mistrovství Evropy v Ostravě.

Kompletní výsledky MČR staršího žactva najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz