Nemocnice otevřela ambulanci tělovýchovného lékařství

Novou ambulanci tělovýchovného lékařství otevřela havířovská nemocnice. Poslouží nejen dětských sportovcům, ale i sportovcům všech věkových kategorií, kteří se sportu aktivně věnují a chtějí zjistit svůj fyzický potenciál. 

Otevření se zúčastnili a tuto novou službu sportovcům představili ředitel nemocnice Norbert Schellong i havířovský primátor Josef Bělica. Ukázku, jak tento test probíhá, okomentoval zástupcům havířovských sportovních klubů primář dětského oddělení Hynek Canibal.

Jsem velmi rád, že se nám v Havířově podařilo otevřít ambulanci tělovýchovného lékařství, která všem sportovním klubům nejen z Havířova, ale celého regionu, nabízí provádění pravidelných sportovních prohlídek. Těšíme se na spolupráci především s trenéry a nastavení péče o mladé sportovce tak, aby byl sport více všestranný a vedl u dětí ke zdravému fyzickému rozvoji, tedy aby platilo sportem ke zdraví a nikoli sportem k trvalé invaliditě,” řekl Canibal

Součástí vyšetření, které nyní ambulance v Havířově nabízí je základní fyzikální vyšetření, vyšetření pohybového aparátu, EKG a následný zátěžový test. Vyšetření stanoví celkovou spotřebu kyslíku a obecný test aerobní zdatnosti.

Náš region byl vždy líhní špičkových sportovců a chceme-li v tomto trendu pokračovat, musíme i v tomto sektoru nabídnout našim dětem moderní možnosti sportovní medicíny 21. století pro bezpečný a kontrolovaný vývoj s ohledem na jejich zátěž, ale i životní styl a správnou výživu,” říká ředitel nemocnice Norbert Schellong s tím, že jde jen o první krůček k zajištění komplexní péče pro mladé a dospívající sportovce. V dalších krocích nemocnice plánuje diagnostickou analýzu svalů, tuků, celkového složení těla, zapojení nutričních terapeutů, fyzioterapeutů, ortopedů, případně i psychologů a dalších. 

I pro náš klub stolního tenisu je toto rozšíření služeb havířovské nemocnice přínosem. 

Naši sportovci minimálně jednou ročně tyto testy absolvují. Ať už děti, které sportují, nebo vrcholoví sportovci, tak nebudou muset za testy fyzické zdatnosti dojíždět do okolních měst. Tato možnost vyšetření se tak rozšíří i mezi další členy našeho klubu,” říká předseda a manažer klubu SKST Havířov Nikolas Endal

Ambulance tělovýchovného lékařství při havířovské nemocnici tak nyní nabízí lékařské prohlídky a vyšetření v souladu s vyhláškou 391/2013 Sb. o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, podle níž musí touto prohlídkou jednou ročně projít každý dětský sportovec, který je organizovaný ve sportovní škole nebo sportovním klubu. 

Ambulance bude otevřena každou středu od 8:30 – 12:00 hodin, podmínkou je předchozí objednávka termínu na tel. čísle 704 683 319.

Reportáž z otevření v televizi Polar.
Ukázka na YouTube kanále havířovské nemocnice.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz