Nikita Petrovová má medaili, daří se i dalším

Minimálně jednu medaili si hráči a hráčky Baníku Havířov z JKD SPED mistrovství republiky mužů a žen a mužů a žen do 21 let v Praze odvezou. Nikita Petrovová po čtvrtfinálovém souboji s Annou Matějovskou postoupila mezi čtyři nejlepší ve dvouhře žen do 21 let.

Ovšem dařilo se i dalším. Všech osm havířovských nadějí, které vstoupily do kvalifikace dvouhry mužů a žen, svoje skupiny vyhrály. I ve 2. fázi kvalifikace se většině dařilo, takže si místo v hlavní soutěži zajistili Jan Górecki, Michal Mikolašík, Radim Bako, Nikita Petrovová, Gabriela Štěpánová i Kamila Sikorová. Michal Mikolašík přitom s brněnským juniorem Radkem Skálou prohrával už 0:2 na sety a 2:5 ve třetí sadě. Přesto dokázal zápas otočit a vyhrát.

Ve dvouhře mužů a žen do 21 let už to tolik úspěšné nebylo. Do čtvrtfinále se probojovali pouze Jan Górecki a Nikita Petrovová. Zatímco Góreci proti nasazené dvojce Stanislavu Kučerovi neuspěl, Petrovová se může těšit na semifinálový souboj s Veronikou Kmeťovou.

Šampionát pokračuje v sobotu hlavními soutěžemi ve všech kategoriích, kde kvalifikanty navíc doplní i nasazení Marek Čihák a Kristýna Štefcová..

Foto: František Zálevský

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz