Nikolas Endal oceněn na kongresu ETTU

V rámci mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži proběhl předposlední den soutěží pravidelný kongres Evropské unie stolního tenisu (ETTU). Schválil, mimo jiné, navýšení rozpočtu na rok 2022 nebo zavedení oficiálního evropského žebříčku. Součástí tříhodinového jednání byl také slavnostní předávání čestných uznání za dlouholetý přínos a práci pro evropský stolní tenis.

Vedení ETTU tímto „Badges of Honour“ už pět let oceňuje osobnosti napříč všemi činnostmi. Letos byli mezi oceněnými také dva čeští zástupci. Úspěšná trenérka a dlouholetá členka Komise mládeže ETTU Marta Novotná a bývalý viceprezident ETTU Nikolas Endal. Společně s nimi čestné uznání obdrželi Němec Frank Schreiner, šéf firmy DONIC a Lucemburčan Paul Schiltz, který pro evropskou unii dlouhá léta pracoval v oblasti technického zajištění.

Nikolas Endal, který byl viceprezidentem ETTU v letech 2011 až 2020, si ocenění současného vedení velice váží. „Je to velmi příjemné, když si někdo všimne vaší práce a pak to třeba tímto způsobem ocení. Velmi si toho vážím. Je to určitě čest nejen pro mne samotného, ale pro celý český stolní tenis, že se na konferenci ETTU o nás hovořilo v tomto duchu. Myslím, že ty roky ve vedení unie přinesly mnoho dobrého. Podařilo se nám například dostat do České republiky dva juniorské evropské šampionátu, turnaj TOP 10 juniorů a vybudovat vztahy, z nichž budeme ještě další roky těžit,“ ohlédl se za svým účinkováním ve vedení unie.

Nezapomněl na další zajímavost. „Příští rok se v Mnichově uskuteční první multisportovní mistrovství Evropy. A mezi vybranými sporty bude také stolní tenis. To byl nápad, který jsme rozpracovali právě v minulém funkčním období. Jsem přesvědčen, že pro popularizaci stolního tenisu je to ideální cesta.“

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz