Novoroční kemp se vydařil

Celý týden poctivě trénovali v Národním tréninkovém centru v Havířově účastníci mezinárodního kempu ze čtyř zemí. Kadeti a kadetky z České republiky, Švédska, Německa a Slovenska hned na začátku roku absolvovali kvalitní přípravu.

Poprvé si kvalitní zázemí Národního tréninkového centra vyzkoušeli mladí hráči a hráčky ze Švédska. Není to přitom příliš obvyklé. Švédské mládežnické týmy za přípravou moc často po Evropě nejezdí. „Bylo tady sedm chlapců a tři děvčata. K tomu šest německých talentů a tři Slováci. Byla to hodně kvalitní skupina, kterou doplnily oba české reprezentační výběry kadetů a kadetek,“ říká trenér českých kadetů Martin Merker, který společně s koučem českých kadetek Tomášem Vrňákem kemp vedli.

Celá příprava byla směřována zejména na herní průpravu, protože se za stoly sešla velmi vyrovnaná skupina. „Bylo to skvělé, Švédové byli výkonnostně velmi kvalitní a měli navíc ve svém středu hned pět leváků. Slováci Floro a Kokavec patří v Evropě mezi elitu a německý výběr trenéra Jaroslava Kunze k nám jezdí už pravidelně. Věnovali jsme se fyzické přípravě, ale mnohem větším přínosem byly herní tréninky. Obrovskou výhodou bylo, že se na společné přípravě sešlo tolik hráčů a hráček podobné výkonnosti. Proto jsme tréninky hodně věnovali cvičným setům a zápasům. Hodně se zkrátka hrálo, což bylo asi největší pozitivum,“ dodává Martin Merker.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz