Oba havířovské dorostenecké týmy stříbrné

V Ostravě v areálu na Varenské ulici se tradičně hraje mistrovství republiky družstev dorostu a staršího žactva. Kategorii U19 vyhráli hráči HB Ostrov H. Brod a hráčky SK Dobré. V obou případech na druhém místě skončily týmy Havířova.

Do závěrečných bojů o medaile se probojovali všichni favorité. V soutěži chlapců porazili v semifinále hráči HB Ostrov H. Brod obhájce titulu TJ Ostrava KST 3:0 a zajistili si premiérovou účast v závěrečném boji o zlato. Druhé semifinále mělo mnohem dramatičtější průběh. Už z toho důvodu, že jednička Havířova Šimon Bělík se dostal po návratu z turnaje v Argentině do haly až dvacet minut po začátku duelu s pražskou Kotlářkou. Nakonec se po krátkém rozehrání dostal do sestavy, když za stavu 2:3 vystřídal v poslední dvouhře Jaroslava Baču. Svedl s Janem Pisárem vyrovnaný boj, který ovšem v pátém setu dotáhl do vítězného konce.

Ve finále už nastoupil na předpokládaném místě v sestavě. Jenže ani to Havířovským nepomohlo. V úvodní dvouhře přehrál Ondřej Květon Daniela Košťála a pak si vyšlápl na Šimona Bělíka Štěpán Brhel. Pak sice vykřesal naději Bořek Otáhal, jenže následně pečetil premiérový titul Havlíčkova Brodu v této věkové kategorii Ondřej Květon. Porazil Šimona Bělíka a mohl se společně se svými kolegy i trenérem Tomášem Demkem radovat.

V soutěži děvčat měly šanci obhájit loňské prvenství hráčky Havířova. V semifinále vyřadily díky skvěle zvládnuté čtyřhře Sokol Hradec Králové a zvítězily 3:2. Ve druhém semifinále si fialky z SK Dobré poradily s mladou dvojicí Vlašimi a po výhře 3:0 postoupily do finále.

V něm dvojice Adéla Sazimová, Vendula Šichanová opět předvedla parádní výkon. Vyhrála nad Nelou Hanákovou a Lucií Juchelkovou důležitou čtyřhru a celkově pak 3:1. Zaslouženě se radovala z titulu. Mistrovství republiky družstev v Ostravě bude pokračovat v neděli, kdy budou o tituly bojovat týmy v kategorii U15.

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz