Oba havířovské týmy touží po medaili

Shodně na třetím místě tabulky skončily po dlouhodobé části oba extraligové týmy Havířova. A oba tak mají velmi dobou výchozí pozici pro play off, které začne v dubnu.

Družstvo mužů před sezonou posílil český reprezentant Tomáš Polanský, který potvrdil, že v domácí extraligové soutěži může patřit k největším hvězdám. Kvůli zdravotním problémům bohužel nastoupil jen v jedenácti z celkového počtu osmnácti utkání a s bilancí sedmnácti vítězných dvouher a jen dvou porážek je ve statistikách druhý za havlíčkobrodským Pavlem Širučkem.

Absence Polanského v důležitých soubojích s nejlepšími týmy je podle slov trenéra Kamila Koutného hlavní příčinou, proč Havířov nezískal ještě více bodů. „Tomáš je naší jasnou jedničkou a síla mančaftu s jeho přítomností významně stoupla. Proti El Niňu a Havlíčkově Brodu však buďto nenastoupil vůbec nebo byl těsně po doléčeném zranění. Já netvrdím, že bychom tyhle týmy v plné síle poráželi, ale šance na úspěch by byla rozhodně větší. Každopádně jsem i tak s umístěním po dlouhodobé části velmi spokojen. Byl to náš cíl, který se povedlo splnit,“ říká kouč havířovského družstva mužů.

Za splněným cíle byla kvalitní hra zbytku družstva. Jan Valenta se dostal nad padesát procent úspěšnosti, Adam Štalzer, Šimon Bělík i thajská posila Chee Cheng Long byli těsně pod ní. „Družstvo se často i bez Polanského v sestavě dokázalo porvat o body a myslím, že třetí příčku jsme uhájili po zásluze. V play off nás na úvod čeká Liberec, což je družstvo, přes které bychom rádi přešli a postoupili do semifinále. Byl by to úspěch, jednak bychom měli jistou medaili a také bychom zůstali ve hře o titul,“ dodává Kamil Koutný.

V podobném duchu jako kouč mužského družstva hodnotí právě skončenou základní část ženské extraligy trenérka Lenka Harabaszová. Také její svěřenkyně obsadily třetí příčku a také ony mají na dosah jednu z medailí. „Musím říct, že skončit třetí po základní části byl náš cíl. Povedlo se ho splnit ze dvou důvodů. V první polovině sezony nám významně pomohla thajská obranářka Alice Li Sian Chang. Byla oporou družstva a její úspěšnost přes třiasedmdesát procent je toho jasným dokladem. I díky ní si začaly ostatní hráčky věřit, takže se nám dařilo i ve zbytku sezony, když už jsme neměli Alici k dispozici.“

Jedničkou v nepřítomnosti asijské posily byla Polka Agata Zakrzewska, jejíž úspěšnost dvouher je nad šedesáti procenty. Ale pozadu nezůstaly ani Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová. „Holky se vzácně vyrovnaně střídaly. Jednou podržela družstvo ta, jednou zase jiná. Třetí příčka v tabulce je rozhodně dílem celého mančaftu. A pevně věřím, že i v play off bude týmový duch fungovat. Náš čtvrtfinálový soupeř Břeclav se sice v závěru základní části hodně výkonnostně zvedl, ale rozhodně je k poražení. Vidina medaile je hodně lákavá a určitě se o ni popereme,“ dodává Lenka Harabaszová.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz