Odchovankyně klubu se těší na fanoušky

V českém národním týmu žen, který ve středu 18. dubna od 17 hodin změří síly s celkem Maďarka, jsou hned dvě hráčky, které se v havířovské herně cítí jako doma. Jednou z nejúspěšnějších odchovankyň klubu je současná opora SKST Hodonín Renata Štrbíková (na snímku). V Gumotexu Břeclav naopak působí Karin Adámková, která ovšem v Havířově už deset let žije.

Obě tedy spoustu tréninkového času tráví v herně, v níž Češky zahájí cestu za postupem na evropský šampionát. Proto ji velmi dobře znají. "Je pro tento typ utkání ideální. A já v ní mám hodně natrénováno. Když se hraje na jednom stole, diváci si mohou zápasy skvěle užít. Mají to k hráčkám blízko a stačí jich stovka, aby vytvořili dobrou atmosféru. Bude to přitom poprvé, co se v Havířově v reprezentačním dresu představím. Asi budu trochu nervózní, ale o to víc se těším," přiznává nejzkušenější z českého kvarteta Renata Štrbíková. A benjamínek týmu Karin Adámková dodává: "Pozvala jsem na utkání spoustu přátel a známých, takže doufám, že jich do haly dorazí co nejvíc a vytvoří nám výbornou kulisu."

Společně s mini tvoří český tým Hana Matelová a Dana Čechová. Trenér Peter Engel tak má k dispozici velmi vyrovnané kvarteto, které by chtělo vstoupit do kvalifikace o postup na ME družstev 2019 úspěšně. Ve skupině A4 je kromě Maďarska čekají ještě Španělky a dva nejlepší týmy z této tříčlenné skupiny si zajistí místo v závěrečném turnaji šampionátu ve Francii. Českému výběru ke splnění tohoto cíle mohou už nyní výrazně pomoci i fanoušci.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz