Olejník s Kodetovou úspěšní na ODM

Nabitý program měli mladí hráči a hráčky na XI. Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Ve dvou dnech absolvovali soutěže ve dvouhrách i čtyřhrách, navíc pak rozehráli soutěže družstev. Každý jednotlivý úspěch se přitom započítává do celkového hodnocení kraje.

Olympiáda dětí a mládeže je určena pro věkové kategorie staršího a mladšího žactva, stejně tak jsou pochopitelně koncipovány také soutěže ve stolním tenisu. V jednotlivcích se tak bojovalo o celkem šestnáct sad medailí a slušnou sbírku si z jihu Čech odvezou Oliver Olejník a Hanka Kodetová. Oba vybojovali po třech cenných kovech.  

Ve dvouhře U13 Oliver Olejník, hájící barvy Moravskoslezského kraje, ve finále porazil Vojtěcha Laštovku ze Zlínského kraje 3:1 na sety a při medailovém ceremoniálu stál na nejvyšším stupínku. Ve čtyřhře hrál společně s Tobiášem Fabiánem a prohráli až ve finále s dvojicí Vojtěch Laštovka, Kristián Píš. Bronzovou medaili pak vybojoval společně s Elen Galetkovou, když v semifinále nestačili na Františka Tlustého a Ellu Budilovou.

Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že ve dvouhře děvčat U15 dominovala Hanka Kodetová ze Středočeského kraje. Neztratila v soutěži ani jeden set. Ve finále si poradila s Terezou Kovaříčkovou z Královéhradeckého kraje. Ve čtyřhře společně s Laurou Maršíčkovou rovněž nenašly přemožitelky a jen ve smíšené čtyřhře skočila Kodetová společně Lukášem Elicerem druzí. Ve finále podlehli páru Jan Škalda, Tereza Kovaříčková.

Kompletní výsledky ODM najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz