Oliver Olejník vybojoval stříbro

Po sedmi dnech skončil v Havířově mezinárodní turnaj světového okruhu WTT Youth Series, na němž startovalo přes dvě stě mladých hráčů a hráček z více než dvaceti zemí. Poslední dvě soutěže, které uzavřely boje, ovládli Francouz Alexis Lebrun ve dvouhře U19 a Rumun Iulian Chirita ve dvouhře U15.

Rumuni měli opět velmi silné zastoupení v závěrečných kolech, stříbro v nejstarší kategorii vybojoval Iulian Chirita, bronz pak Darius Movileanu. Mezi patnáctiletými vybojoval druhé místo Francouz Felix Lebrun, ale na třetím byl opět Rumun Dragos Alexandru Bujor. Zbylá dvě třetí místa vybojovali Maďar Balasz Lei a Němec Kay Stümpel.

Čeští reprezentanti v kategoriích U15 a U19 na poháry nedosáhli, což je podle obou reprezentačních trenérů velká škoda. Šance totiž byly. Trenér juniorské reprezentace Marek Klásek proto úplně spokojen nebyl. „Neviděl jsem úplně všechny zápasy, ale obecně mohu říct, že někteří hráči podali lepší výkony, někteří zase horší. Doufal jsem, že se dostaneme až do závěrečných kol. Ondra Květon skončil v sedmnáctce ve čtvrtfinále. Hrál dobře, ale zrovna zápas o medaili mu nevyšel. V devatenáctce na dobré výkony navázal a prohrál mezi šestnácti s nasazenou jedničkou. Ukázal, že je velký bojovník,“ řekl na adresu nejúspěšnějšího českého hráče na turnaji Marek Klásek.

Stejně tak trenér kadetů Bohumil Vožický některé hráče pochválil za předvedenou hru, ale připomněl, že na juniorském mistrovství Evropy bude konkurence ještě větší. Co v Havířově stačilo na čtvrtfinále, nemusí na šampionátu ve Varaždinu stačit ani na úvodní kola. „Potěšil mě svým výkonem Martin Šíp, který ve čtvrtfinále statečně bojoval i s turnajovou jedničkou. Neproměnil dva setboly a je vidět, že s evropskou špičkou může hrát. Má výhodu, že je levák, má velkou faleš topspinů a umí se natlačit první do útoku.

Z havířovských hráčů se nejvíc na turnaji dařilo Oliveru Olejníkovi, který obsadil v kategorii U11 druhou příčku. K vítězství na nedávném mezinárodním turnaji v Linzi přidal první úspěch na turnaji WTT Youth Contender.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz