Oliver Olejník vyhrál satelit v Senci

Třídílný seriál turnajů JOOLA Satellite Tour začal v Senci a hned první soutěžní den celého podniku se z vítězství radoval i český hráč. Vítězem dvouhry v kategorii U13 se stal Oliver Olejník z SKST Havířov, když ve finále porazil Slováka Andreje Breče 3:2.

Olejníkovo vítězství nebylo jediným medailových úspěchem českých zástupců na prvním turnaji 31. ročníku turnajů pro kategorie U19, U15 a U13. Právě v té nejstarší se z třetího místa radoval další havířovský hráč Antonín Baroš. V semifinále prohrál s pozdějším vítězem Slovákem Romanem Francem.

Ve dvouhře juniorek U19 vybojovala rovněž bronz za třetí místo Eliška Stullerová z MH Stolní tenis Ostrava. V semifinále nestačila na Slovenku Lindu Majerčíkovou. A do třetice bronzový stupínek. Tentokrát ho vybojoval Matvii Tretiak, hrající v barvách BH Ostrov Havlíčkův Brod v kategorii U15. V semifinále prohrál se slovenským reprezentantem Pavolem Kokavcem.

Dobře si na turnaji vedli i další havířovští hráči a hráčky. Většina z nich si zajistila postup do hlavní soutěže v ní vyhráli několik zápasů. Ve dvouhře juniorů postoupil Erik Přeček až do osmifinále. V něm už nestačil na Poláka Milosze Piecowského a prohrál 0:3. A podobně dopadl také Vojtěch Slaný, který prohrál se Slovákem Matúšem Fojtíkem 1:3.

Mezi juniorkami vypadla v osmifinále i Lucie Juchelková, když prohrála s Janou Tomáškovou z Hradce Králové 2:3. Stejně mezi šestnáct nejlepších se probojovala i Lucie Masopustová. Tam prohrála 1:3 s Lindou Kolářovou z HB Ostrov.

V kadetech se Jakub Janošec probojoval také do osmifinále a v něm nestačil na Tomáše Skřivánka z Přerova. Prohrál s ním těsně 2:3. V minikadetech se do hlavní soutěže probojoval i Fichard Feber. Skončil ve druhém kole, kde prohrál se Slovákem Aurelem Bohušem 0:3.

Turnaj v Senci pokračuje druhý hrací den soutěžemi družstev, kdy tříčlenný tým tvoří vždy jeden zástupce každé věkové kategorie. Po skončení turnaje v Senci a dni volna se Satellite Tour přesune do Havířova, kde bude ve středu pokračovat.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz