Oliver Olejník vyhrál turnaj v Linci

Po mnohaměsíčním půstu se měli možnost mladí stolní tenisté a tenistky do sytosti vyhrát na tradičním mezinárodním turnaji Raiffeisen Youth Championships v rakouském Linci. Jubilejní dvacátý ročník akce se letos konal za zpřísněných hygienických podmínek, ovšem účast byla opět vysoká.

V početné české výpravě byli také čtyři zástupci havířovského klubu. A neodjeli s prázdnou. Oliver Olejník, který na turnaj cestoval jako samoplátce, vybojoval zlato ve dvouhře nejmladších žáků a společně s Tobiášem Fabiánem navíc obsadili třetí místo v soutěži družstev. Olejník ve finále singlu porazil Němce Devina Firata 3:2 na sety.

V soutěži starších žaček startovala Magdaléna Ščibrániová. Postoupila ze základní skupiny do hlavní soutěže a vypadla po velkém boji s Němkou Annou Ledwochovou 2:3. Pak ale vyhrála soutěž útěchy. V soutěži družstev však na medaili dosáhla. Společně s Adélou Sazimovou postoupily až do finálové skupiny a vybojovaly stříbrné medaile.

Martin Slaný ve dvouhře mladších žáků postoupil do čtvrtfinále, ale v něm narazil na Petra Hodinu, českého hráče, který ovšem startoval v barvách rakouského Welsu. Jakub Janošec se do hlavní soutěže o medaile neprobojoval, postoupil do Challenge play off a v něm vypadl mezi šestnácti nejlepšími s Němcem Felixem Ripplingerem.

I letos vyrazila do Rakouska řada talentů z České republiky. A byla to velmi úspěšná výprava. Ve dvouhrách se hned ve třech kategoriích radovali ze zlata, k tomu přidali dalších osm medailí.

Kromě Olejníka se mezi vítěze zařadila ve dvouhře starších žaček Vendula Šichanová, když ve finále porazila po pětisetové bitvě Adélu Sazimovou. To Jan Škalda v kategorii mladších žáků porazil Petra Hodinu bez ztráty setu.

Foto: www.froschberg.at

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz