Oliver Olejník zlatý na turnaji v Plzni.

Na turnaji Europe Youth Series v Plzni se skvěle dařilo v soutěžích družstev Oliveru Olejníkovi. Společně s Ondřejem Morávkem vyhráli kategorii U13. Další zlato přidaly Laura Maršíčková s Adélou Brehelovou ve stejné kategorii a v soutěži děvčat U15 skončily Anna Holejšovská s Andreou Slámovou bronzové. Dnes turnaj pokračuje soutěžemi jednotlivců a vyvrcholí v neděli odpoledne.

Olejník společně s Morávkem prošli základní skupinou nejlépe ze všech týmů. Zaznamenali jedinou porážku a postoupili do finále z prvního místa. V něm změřili síly s irskou dvojicí Peadar Sheridan, Stefan Bonchev. Finálové duely se na rozdíl od prvního stupně ve skupinách tentokrát hrály do tří vítězných bodů.

Ondřej Morávek s Oliverem Olejníkem ve finále soutěže chlapců U13 Iry porazili po obrovském boji 3:2. Prohráli sice čtyřhru, ovšem dva body udělal ve dvouhrách Ondřej Morávek, ten třetí v bouřlivé atmosféře v posledním singlu Oliver Olejník. Trenér Aleš Sviták byl na své svěřence právem pyšný. „Kluci zabojovali, výborně se doplňovali, a nakonec i Oliver Olejník se nechal uřídit. To bylo velké vítězství. Ovšem obrovský obdiv zaslouží Ondra Morávek, který to ve čtvrtém zápase jaksi vyrval ze sklepa. Byl krůček od porážky, ale vrátil nás zpátky do hry. Oba kluci obrovským způsobem zabojovali a podařilo se to,“ řekl stručně k finálovému souboji.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz