Ondřej Bajger posílí extraligový tým mužů

Odchovanec ostravského stolního tenisu Ondřej Bajger je novou posilou havířovského týmu mužů. Zkušený hráč, který má ve své sbírce medaile z juniorského evropského šampionátu, Evropských univerzitních her i domácích mistrovství republiky všech věkových kategorií, přichází do klubu z TTC Ostrava 2016.

Tam působil tři sezony a v roce 2018 se radoval ze zisku mistrovského titulu. Předtím působil v pražském El Niňu, DTJ Hradec Králové a vyzkoušel si i zahraniční angažmá v Německu. "Vystřídal jsem několik klubů, ale snad s výjimkou El Niňa jsem v každém hrál minimálně dva roky. Se změnou dresu se každý hráč vyrovnává individuálně, mně osobně to nedělá žádné problémy. V Ostravě jsem strávil hezké tři roky, škoda, že jsme vloni ve velmi těsném finále prohráli právě s El Niněm. To jediné mě trochu mrzí," říká na téma posledních sezon.

Bude pochopitelně vzpomínat na spolupráci se špičkovými evropskými hráči Aleksandarem Karakaševičem a Panigiotisem Gionisem, s nimiž si zahrál i Ligu mistrů. "To byla obrovská škola. Trénovat a působit v jednom týmu s takovými osobnostmi se nepovede každý rok. Škoda, že jsme v Lize mistrů většinou jen prohrávali. Je to ale nesmírně kvalitní soutěž, kde hrají hráči absolutní světové špičky. Já osobně jsem vyhrál snad jen jediný zápas. I tak to byla skvělá zkušenost."

Do Havířova se těší za novými spoluhráči i trenérem Kamilem Koutným, který ho koučoval v mládežnických reprezentačních výběrech. "Nad nabídkou Havířova jsem moc dlouho nepřemýšlel. Byla to dobrá volba už kvůli rodině. Ta je pro mne nyní na prvním místě. Na tréninky mohu klidně jezdit vlakem, protože bydlím kousek od svinovského nádraží a hala v Havířově stojí také za nádražím. Vím, že od nové sezony budeme hrát v moderní hale a společně s Petrem Davidem a Honzou Valentou bychom mohli vytvořit silný tým, který bude bojovat o místa v horní polovině tabulky. Na novou sezonu se proto moc těším, věřím, že si fanoušci najdou cestu na naše zápasy, ve staré hale bývala často velmi bouřlivá atmosféra," dodává Ondřej Bajger.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz